Tähtikisat     Hämeenlinna
  Hämeenlinnan Tarmo   15.08.2002

  100M N Loppukilpailu (Tarkastusten jälkeen tulokset tilastokelpoiset!)
  Tuuli: +0.9
  1.  Elina Lax               SäkU                  12,11
  2.  Anna Heiniö             TP                    12,15
  3.  Niina Saarman-Bartholdi HlKi                  12,24
  4.  Anna-Emilia Saarinen    HlTa                  12,80
  5.  Kayan Anttonen          HlTa                  12,82
  6.  Minna Koivunen          HlTa                  13,03
  7.  Eveliina Honkajuuri     HlTa                  13,06
  8.  Satu Ahokas             VanS                  13,47

  100AJ N Loppukilpailu
  Tuuli: +1.8
  1.  Eveliina Honkajuuri     HlTa                 14,62
  2.  Minna Koivunen          HlTa                 14,66
  3.  Niina Säteri            ToVa                 16,97

  400AJ N Loppukilpailu
  1.  Milla Kelo              JärP                 59,86
  2.  Johanna Alanen          LajV               1.04,13

  1500M N Loppukilpailu
  1.  Anna-Mari Määttänen     ForS               4.50,62
  2.  Riitta Paasio           EsIF               4.58,65
  3.  Sari Yrjölä             HlTa               5.41,10

  PITUUS N Loppukilpailu
  1.  Milla Kelo              JärP              578 +0.5

  3-LOIKKA N Loppukilpailu
  1.  Katja Helenius          TKT             12.39 +0.4
  2.  Anna-Emilia Saarinen    HlTa            12.29 +0.3
  3.  Reetta Hallila          HKV             11.72 +0.4
  4.  Krista Kuusela          TKT             10.38 +0.5

  KIEKKO N Loppukilpailu
  1.  Tiina Kankaanpää        SeiU            58.43
  2.  Anita Hietalahti        JoeK            51.25
  3.  Niina Kelo              JärP            49.67
  4.  Katja Dannbäck          VamU            47.67
  5.  Tanja Mäkinen           JärP            47.41
  6.  Milla Kelo              JärP            45.08

  100M M Loppukilpailu  Erä 1 (Tarkastusten jälkeen tulokset tilastokelpoiset!)
  Tuuli: +0.7
  1.  Tommi Evilä             TP                    11,05
  2.  Timo Rouhiainen         TP                    11,09
  3.  Lassi Raunio            TP                    11,20
  4.  Tomi Javanainen         HeiI                  11,22
  5.  Kalle Rouhiainen        HumY                  11,60
  6.  Joni Painilainen        LahA                  11,78

  100M M Loppukilpailu  Erä 2 (Tarkastusten jälkeen tulokset tilastokelpoiset!)
  Tuuli: +0.6
  1.  Juhani Mikkola          HlTa                  11,54
  2.  Hannu-Heikki Turunen    TP                    11,73
  3.  Joni Salminen           ForS                  11,76
  4.  Jussi Rumbin            JanJ                  12,00

  100M M Loppukilpailu
  1.  Tommi Evilä             TP                    11,05
  2.  Timo Rouhiainen         TP                    11,09
  3.  Lassi Raunio            TP                    11,20
  4.  Tomi Javanainen         HeiI                  11,22
  5.  Juhani Mikkola          HlTa                  11,54
  6.  Kalle Rouhiainen        HumY                  11,60
  7.  Hannu-Heikki Turunen    TP                    11,73
  8.  Joni Salminen           ForS                  11,76
  9.  Joni Painilainen        LahA                  11,78
  10. Jussi Rumbin            JanJ                  12,00

  400M M Loppukilpailu  Erä 1
  1.  Ibrahim Al-Khamidi      Saudi Arabia         48,24
  2.  Edrees Howsawi          Saudi Arabia         49,10
  3.  Ali Al-Zaki             Saudi Arabia         49,29
  4.  Juhani Mikkola          HlTa                 49,98
  5.  Ari Kokkonen            LahA                 51,97
  6.  Arto Kaukiainen         PorU                 53,16

  400M M Loppukilpailu  Erä 2
  1.  Ville Partanen          HarV                 52,30
  2.  Tuomas Matikka          ImJ                  56,15
  3.  Andreas Backman         TP                   58,52

  400M M Loppukilpailu
  1.  Ibrahim Al-Khamidi      Saudi Arabia         48,24
  2.  Edrees Howsawi          Saudi Arabia         49,10
  3.  Ali Al-Zaki             Saudi Arabia         49,29
  4.  Juhani Mikkola          HlTa                 49,98
  5.  Ari Kokkonen            LahA                 51,97
  6.  Ville Partanen          HarV                 52,30
  7.  Arto Kaukiainen         PorU                 53,16
  8.  Tuomas Matikka          ImJ                  56,15
  9.  Andreas Backman         TP                   58,52

  1500M M Loppukilpailu
  1.  Salhy Mohamed Al        Saudi Arabia       3.53,33
  2.  Mohamed Albanay         Saudi Arabia       3.53,35
  3.  Tino-Taneli Tanttu      RauU               3.56,06
  4.  Antti Leskinen          TeSt               4.11,06
  5.  Risto Mäkinen           TeSt               4.12,08
  6.  Pasi Huhtala            TeSt               4.23,77
  7.  Jyrki Repola            SjIF               4.25,42
  8.  Juhani Meskanen         HeJy               4.44,46

  5000M M Loppukilpailu
  1.  Ari-Pekka Leppänen      SjIF              15.23,69
  2.  Kahtany Hassan Al       Saudi Arabia      15.32,75
  3.  Jarkko Kovanen          KalU              15.36,51
  4.  Arto Ylä-Kotola         KrhK              15.38,80
  5.  Marko Seppä             HeJy              15.39,63
  6.  Pekka Stenholm          TuUL              15.47,90
  7.  Miika Takala            PrkU              16.05,17
  8.  Timo Vihma              PakV              16.12,54
  9.  Juha Lehtimäki          TeSt              16.13,34
  10. Hannu Malmberg          InIF              16.16,21

  PITUUS M Loppukilpailu
  1.  Lassi Raunio            TP                662 +0.2
  2.  Joni Salminen           ForS              608 +0.9

  SEIVÄS M Loppukilpailu
  1.  Jari Pietilä            JanJ              450
  2.  Petri Laitinen          KngK              420
  3.  Pekka Kallionpää        HlTa              330
  4.  Lauri Huuhtanen         HlTa              320

  KIEKKO M Loppukilpailu
  1.  Timo Tompuri            YUT             60.90
  2.  Kari Mattila            KankVo          50.86
  3.  Mikko Dannbäck          EspT            48.22