HÄMSY:N SEURAOTTELU 1.D  2. OSA  HÄMEENLINNA
  HÄMEENLINNAN TARMO     08.08.2002

  T11 60AJ Loppukilpailu  Erä 1
  Tuuli: +1.8
  1.  Annika Saha             UrjU              09,76
  2.  Tanja Mielonen          TampU-38          10,44
  3.  Ina Kaugin              HämeenlTa         10,84
  4.  Nelli Helminen          TampPy            11,29
  5.  Tiia Ronkainen          NokU              11,49
  6.  Charlotta Erkkilä       ForsSa            14,27

  T11 60AJ Loppukilpailu  Erä 2
  Tuuli: +0.7
  1.  Noora Åberg             ForsSa            10,32
  2.  Anniina Vuorenmaa       NokU              10,92
  3.  Laura Heiniö            TampPy            10,96
  4.  Eerika Ojanen           ValkHa            14,80

  T11 60AJ Loppukilpailu
  1.  Annika Saha             UrjU              09,76
  2.  Noora Åberg             ForsSa            10,32
  3.  Tanja Mielonen          TampU-38          10,44
  4.  Ina Kaugin              HämeenlTa         10,84
  5.  Anniina Vuorenmaa       NokU              10,92
  6.  Laura Heiniö            TampPy            10,96
  7.  Nelli Helminen          TampPy            11,29
  8.  Tiia Ronkainen          NokU              11,49
  9.  Charlotta Erkkilä       ForsSa            14,27
  10. Eerika Ojanen           ValkHa            14,80

  T11 150M Loppukilpailu  Erä 1
  Tuuli: +0.5
  1.  Tiia Kivinen            ForsSa            21,91
  2.  Aino Nieminen           NokU              23,44
  3.  Emma Honkanen           HämeenlTa         24,65
  4.  Ilona Salminen          KangKi            25,78
  5.  Sanna Virtanen          TampU-38          25,83
  6.  Emilia Nummela          UrjU              27,46
  7.  Hanna Mikkolainen       ValkHa            30,07

  T11 150M Loppukilpailu  Erä 2
  Tuuli: +0.5
  1.  Miia Johansson          TampPy            22,49
  2.  Veera Koskela           HämeenlTa         23,82
  3.  Jutta Soltin            NokU              23,85
  4.  Jenni Hinkkanen         TampU-38          24,66
  5.  Jenna Syrjälä           ForsSa            25,31
  6.  Piia Koivumäki          UrjU              26,48

  T11 150M Loppukilpailu
  1.  Tiia Kivinen            ForsSa            21,91
  2.  Miia Johansson          TampPy            22,49
  3.  Aino Nieminen           NokU              23,44
  4.  Veera Koskela           HämeenlTa         23,82
  5.  Jutta Soltin            NokU              23,85
  6.  Emma Honkanen           HämeenlTa         24,65
  7.  Jenni Hinkkanen         TampU-38          24,66
  8.  Jenna Syrjälä           ForsSa            25,31
  9.  Ilona Salminen          KangKi            25,78
  10. Sanna Virtanen          TampU-38          25,83
  11. Piia Koivumäki          UrjU              26,48
  12. Emilia Nummela          UrjU              27,46
  13. Hanna Mikkolainen       ValkHa            30,07

  T/P11 4X600M Loppukilpailu
  1.  ForsSa           1       7.47,59
            Jori Kare
            Tiia Kivinen
            Mikko Ryhtä
            Noora Åberg
  2.  NokU             1       8.06,23
            Heikki Naskali
            Anniina Vuorenmaa
            Petteri Hietanen
            Jutta Soltin
  3.  TampPy           1       8.12,61
            Jaakko Lehtilä
            Elle Yliruusi
            Konsta Kinnunen
            Emma Rantanen
  4.  TampU-38         1       8.21,29
            Atte Jussila
            Milka Pakarinen
            Samuli Matailainen
            Arla Tulppo
  5.  UrjU             1       8.25,42
            Kasper Ojala
            Annika Saha
            Mika Valtanen
            Inka Touru
  6.  HämeenlTa        1       8.37,95
            Rasmus Salonen
            Tiina Heinonen
            Samuli Vuori
            Ina Kaugin
  7.  KangKi           1       9.16,95
            Juha Valkama
            Kaisa Ilonen
            Tuomas Kyllönen
            Ilona Salminen
  8.  ValkHa           1       9.28,01
            Miikka Aalto
            Jenni Jyränen
            Anssi Pellikka
            Anniina Ojanen

  T11 3-LOIKKA Loppukilpailu
  1.  Elle Yliruusi           TampPy            8.98
  2.  Katriina Sivunen        HämeenlTa         8.59
  3.  Arla Tulppo             TampU-38          8.48
  4.  Eveliina Järvinen       HämeenlTa         8.09
  5.  Leeni Kilponen          ForsSa            7.97
  6.  Crista Hyvärinen        NokU              7.94
  7.  Elisa Laine             TampPy            7.65
  8.  Marianna Heikkilä       NokU              7.36
  9.  Anniina Ojanen          ValkHa            7.35
  10. Inka Touru              UrjU              6.59
  11. Saara Korpi             KangKi            6.26

  T11 KEIHÄS Loppukilpailu
  1.  Riikka Laine            NokU             25.50
  2.  Amanda Mäkelä           UrjU             23.06
  3.  Sanni Utriainen         NokU             22.05
  4.  Roosa Nikkanen          TampPy           21.83
  5.  Kaisa Ilonen            KangKi           19.97
  6.  Riikka Juhola           TampU-38         17.13
  7.  Tiina Heinonen          HämeenlTa        14.40
  8.  Laura Hieperi           ForsSa           13.93
  9.  Pauliina Virta          HämeenlTa        10.07
  10. Jenni Jyränen           ValkHa           10.05

  T13 60AJ Loppukilpailu  Erä 1
  Tuuli: +1.8
  1.  Assi Hallamaa           NokU              09,86
  2.  Veera Mänttäri          KangKi            10,34
  3.  Petra Vakkala           TampPy            11,08
  4.  Noora Kuusinen          HämeenlTa         11,50
  5.  Tuuli Yrjölä            TampU-38          11,56
  6.  Sarita Kuljuntausta     UrjU              12,79
  7.  Hanna Tallila           ValkHa            14,13

  T13 60AJ Loppukilpailu  Erä 2
  Tuuli: +0.6
  1.  Reetta Uskelin          ForsSa            10,28
  2.  Suvi Liimatainen        TampPy            12,47
  3.  Camilia Kinnarinen      TampU-38          14,58

  T13 60AJ Loppukilpailu
  1.  Assi Hallamaa           NokU              09,86
  2.  Reetta Uskelin          ForsSa            10,28
  3.  Veera Mänttäri          KangKi            10,34
  4.  Petra Vakkala           TampPy            11,08
  5.  Noora Kuusinen          HämeenlTa         11,50
  6.  Tuuli Yrjölä            TampU-38          11,56
  7.  Suvi Liimatainen        TampPy            12,47
  8.  Sarita Kuljuntausta     UrjU              12,79
  9.  Hanna Tallila           ValkHa            14,13
  10. Camilia Kinnarinen      TampU-38          14,58

  T13 200M Loppukilpailu  Erä 1
  Tuuli: +0.1
  1.  Alina Nieminen          NokU              29,42
  2.  Jonna Rämö              ForsSa            29,76
  3.  Johanna Mustasaari      TampPy            29,97
  4.  Essi Vainio             TampU-38          30,78
  5.  Laura Lähde             ValkHa            31,13
  6.  Johanna Järvinen        HämeenlTa         31,67
  7.  Eeva-Maria Karppanen    KangKi            32,38

  T13 200M Loppukilpailu  Erä 2
  Tuuli: -0.1
  1.  Janni Syrjälä           ForsSa            28,54
  2.  Krista Salonen          HämeenlTa         28,88
  3.  Iita Mäkimattila        TampPy            29,86
  4.  Jenni Kiuru             ValkHa            30,29
  5.  Emmi Toivola            UrjU              30,48
  6.  Linda Siurola           TampU-38          31,48
  7.  Milla Kurikka           NokU              31,69

  T13 200M Loppukilpailu
  1.  Janni Syrjälä           ForsSa            28,54
  2.  Krista Salonen          HämeenlTa         28,88
  3.  Alina Nieminen          NokU              29,42
  4.  Jonna Rämö              ForsSa            29,76
  5.  Iita Mäkimattila        TampPy            29,86
  6.  Johanna Mustasaari      TampPy            29,97
  7.  Jenni Kiuru             ValkHa            30,29
  8.  Emmi Toivola            UrjU              30,48
  9.  Essi Vainio             TampU-38          30,78
  10. Laura Lähde             ValkHa            31,13
  11. Linda Siurola           TampU-38          31,48
  12. Johanna Järvinen        HämeenlTa         31,67
  13. Milla Kurikka           NokU              31,69
  14. Eeva-Maria Karppanen    KangKi            32,38

  T/P13 4X600M Loppukilpailu
  1.  ForsSa           1       7.19,11
            Erkki Pura
            Janni Syrjälä
            Juho Kare
            Anni Nord
  2.  TampU-38         1       7.26,62
            Juha Kaura
            Camilia Kinnarinen
            Timo Savilahti
            Elina Alakalhunmaa
  3.  TampPy           1       7.32,87
            Juha Virkkunen
            Eerika Kosonen
            Henrik Vähätupa
            Johanna Mustasaari
  4.  HämeenlTa        1       7.34,75
            Sakari Böök
            Ella Kaugin
            Juhani Tamminen
            Krista Salonen
  5.  ValkHa           1       7.44,43
            Mika Salminen
            Laura Lähde
            Juho Penttilä
            Soile Lehtelä
  6.  KangKi           1       7.45,44
            Pauli Kuismanen
            Veera Mänttärä
            Pyry Grönholm
            Eeva Karppanen
  7.  UrjU             1       7.50,50
            Lauri Helenius
            Emmi Toivola
            Samu Halonen
            Sarita Kuljuntausta
  8.  NokU             1       7.51,21
            Tuomas Kaasalainen
            Liisa Naskali
            Aapo Kaasalainen
            Milla Kurikka

  T13 KORKEUS Loppukilpailu
  1.  Sarianne Helin          NokU              145
  2.  Ella Kaugin             HämeenlTa         138
  3.  Jannika Lahtinen        TampPy            130
  3.  Janika Kuirinlahti      TampPy            130
  5.  Elina Alakalhunmaa      TampU-38          125
  6.  Heidi-Maria Reponen     UrjU              120
  7.  Soile Lehtelä           ValkHa            120
  8.  Marja Paju              ForsSa            115

  T13 KUULA Loppukilpailu
  1.  Jennariina Järvenpää    TampU-38         11.97
  2.  Pia Mäki                UrjU              9.34
  3.  Kaisa Grip              ValkHa            8.77
  4.  Pauliina Talli          TampPy            8.24
  5.  Katri Ojanperä          NokU              8.07
  6.  Eerika Kosonen          TampPy            7.73
  7.  Heidi Hätönen           ForsSa            7.59
  8.  Ida Kevinen             HämeenlTa         7.05
  9.  Ruusa Lehtonen          NokU              6.94
  10. Vilma Haavisto          ForsSa            6.62

  T15 80AJ Loppukilpailu
  Tuuli: +1.5
  1.  Kati Riekko             ValkHa            12,77
  2.  Paula Alppi             TampPy            13,21
  3.  Salla Laiho             KangKi            13,32
  4.  Caroliina Kinnarinen    TampU-38          14,11
  5.  Marika Stenman          NokU              14,66
  6.  Rebecca Dukpa           HämeenlTa         15,50
  7.  Terhi Heikkilä          UrjU              18,42
      Maarit Palovaara        TampU-38          15,05

  T15 300M Loppukilpailu  Erä 1
  1.  Mari Myyrä              ValkHa            45,27
  2.  Heidi Ali-Kippari       HämeenlTa         47,60
  2.  Sonja Ylander           ForsSa            47,60
  4.  Maria Vähätupa          TampPy            47,70
  5.  Maarit Palovaara        TampU-38          52,25
  6.  Rosa Halonen            UrjU            1.00,77

  T15 300M Loppukilpailu  Erä 2
  1.  Sini Lahtonen           ForsSa            44,27
  2.  Sini Kolehmainen        ValkHa            46,43
  3.  Karoliina Kaasalainen   NokU              52,13

  T15 300M Loppukilpailu
  1.  Sini Lahtonen           ForsSa            44,27
  2.  Mari Myyrä              ValkHa            45,27
  3.  Sini Kolehmainen        ValkHa            46,43
  4.  Heidi Ali-Kippari       HämeenlTa         47,60
  4.  Sonja Ylander           ForsSa            47,60
  6.  Maria Vähätupa          TampPy            47,70
  7.  Karoliina Kaasalainen   NokU              52,13
  8.  Maarit Palovaara        TampU-38          52,25
  9.  Rosa Halonen            UrjU            1.00,77

  T/P15 4X800M Loppukilpailu
  1.  ValkHa           1        9.36,07
            Urpo Laaksonen
            Sini Kolehmainen
            Lauri Laaksonen
            Mari Myyrä
  2.  ForsSa           1      10.29,14
            Jani Nikula
            Sini Lahtonen
            Jyri Räikkönen
            Emmiina Nikula
  3.  NokU             1      10.31,96
            Jarmo Mattila
            Karoliina Kaasalainen
            Kasper Saren
            Jenni Soltin
  4.  TampPy           1      10.36,12
            Miikka Wallin
            Johanna Rantanen
            Kimmo Lahti
            Maria Vähätupa
  5.  HämeenlTa        1      10.37,26
            Ville Vepsä
            Heidi Ali-Kippari
            Lauri Huuhtanen
            Rebecca Dukpa
  6.  KangKi           1      10.38,77
            Turo Valkama
            Suvi Korpi
            Mikko Pyykkö
            Salla Laiho
  7.  TampU-38         1      11.16,71
            Esko Yli-Pärri
            Minna Salmesvuori
            Lauri Pullinen
            Caroliina Kinnarinen
  8.  UrjU             1      12.12,03
            Ossi Toivola
            Terhi Heikkilä
            Jyri Helenius
            Rosa Halonen

  T15 PITUUS Loppukilpailu
  1.  Iida Lahtinen           TampU-38          488 +1.6
  2.  Rosa Grönlund           TampPy            458 +0.7
  3.  Saija Johansson         TampPy            454 +0.9
  4.  Emmiina Nikula          ForsSa            446 +1.2
  5.  Eeva Hyvätti            ValkHa            437 +0.4
  6.  Emma Rehnström          TampU-38          414 +1.1
  7.  Suvi Korpi              KangKi            407 +0.8
  8.  Katariina Pakarinen     HämeenlTa         397 +0.7
  9.  Jenni Soltin            NokU              388 +0.6
  10. Emmi Jaakkola           ForsSa            386 +0.6
  11. Anna-Maria Näppilä      UrjU              312 +0.3

  T15 KEIHÄS Loppukilpailu
  1.  Melina Suomela          TampPy           36.11
  2.  Jenni Lehmusvuori       ForsSa           25.59
  3.  Matilda Mäkelä          UrjU             25.50
  4.  Anna Kuusama            NokU             24.26
  5.  Johanna Haikonen        ValkHa           24.21
  6.  Minna Salmesvuori       TampU-38         23.46
  7.  Marika Hoivassilta      TampPy           21.10
  8.  Natalia Tomatsova       HämeenlTa        20.02
  9.  Tarja Kosunen           ForsSa           19.38
      Saija Johansson         TampPy           23.27

  N17 300M Loppukilpailu  Erä 1
  1.  Anni Pura               ForsSa            43,33
  0.  Johanna Pura            ForsSa            44,09
  2.  Mari Koskinen           ValkHa            47,86
  3.  Riina Vimpari           TampU-38          54,15
      Johanna Hämäläinen      TampPy            43,10

  N17 300M Loppukilpailu  Erä 2
  1.  Elisa Hakamäki          TampPy            41,91
  2.  Jenni Tavisalo          TampPy            43,87
  3.  Päivi Keskinen          HämeenlTa         49,74
  0.  Katja Mäkelä            TampU-38          50,45
  4.  Rebekka Ojala           UrjU            1.07,76

  N17 300M Loppukilpailu
  1.  Elisa Hakamäki          TampPy            41,91
  2.  Anni Pura               ForsSa            43,33
  3.  Jenni Tavisalo          TampPy            43,87
  0.  Johanna Pura            ForsSa            44,09
  4.  Mari Koskinen           ValkHa            47,86
  5.  Päivi Keskinen          HämeenlTa         49,74
  0.  Katja Mäkelä            TampU-38          50,45
  6.  Riina Vimpari           TampU-38          54,15
  7.  Rebekka Ojala           UrjU            1.07,76
      Johanna Hämäläinen      TampPy            43,10

  N17 KORKEUS Loppukilpailu
  1.  Ida-Maria Nihti         TampPy            156
  2.  Marianne Saha           UrjU              155
  2.  Ansa Hallamaa           NokU              155
  4.  Viivi Mänttäri          KangKi            150
  5.  Katja Mäkelä            TampU-38          140
  6.  Satu Sileekangas        ForsSa            120

  N17 KIEKKO Loppukilpailu
  1.  Elina Anttila           HämeenlTa        36.79
  2.  Sari Kapanen            KangKi           34.32
  3.  Suvi Helin              NokU             32.68
  4.  Hanna Vähä-Savo         UrjU             31.07
  5.  Anu Uusitalo            ForsSa           25.50
  6.  Jenni Puputti           NokU             23.76
  7.  Teija Kurra             ValkHa           21.65
  8.  Elisa Loponen           UrjU             20.52
  9.  Riikka Sillanpää        TampPy           20.10
  10. Janica Mäkelä           ForsSa           18.45
      Sini Granholm           TampU-38          DNF

  P11 60AJ Loppukilpailu
  Tuuli: +1.0
  1.  Kasper Ojala            UrjU              09,59
  2.  Markus Lindfors         TampPy            09,63
  3.  Joni Veripää            TampU-38          10,14
  4.  Heikki Naskali          NokU              10,67
  5.  Jaakko Lehtilä          TampPy            10,99
  6.  Juha Valkama            KangKi            11,19
  7.  Rasmus Salonen          HämeenlTa         11,21

  P11 150M Loppukilpailu  Erä 1
  Tuuli: +0.7
  1.  Jori Kare               ForsSa            22,94
  2.  Ilmari Lehtonen         NokU              23,68
  3.  Samuli Matilainen       TampU-38          23,85
  4.  Samuli Vuori            HämeenlTa         23,96
  5.  Mika Valtanen           UrjU              24,68
  6.  Anssi Kraft             UrjU              29,74

  P11 150M Loppukilpailu  Erä 2
  Tuuli: +0.1
  1.  Lauri Alasaukko-Oja     TampPy            22,37
  2.  Johannes Sallinen       TampPy            23,42
  3.  Santeri Kilpi           NokU              25,42
  4.  Tuomas Kyllönen         KangKi            26,20
  5.  Toni Salonen            ValkHa            29,04

  P11 150M Loppukilpailu
  1.  Lauri Alasaukko-Oja     TampPy            22,37
  2.  Jori Kare               ForsSa            22,94
  3.  Johannes Sallinen       TampPy            23,42
  4.  Ilmari Lehtonen         NokU              23,68
  5.  Samuli Matilainen       TampU-38          23,85
  6.  Samuli Vuori            HämeenlTa         23,96
  7.  Mika Valtanen           UrjU              24,68
  8.  Santeri Kilpi           NokU              25,42
  9.  Tuomas Kyllönen         KangKi            26,20
  10. Toni Salonen            ValkHa            29,04
  11. Anssi Kraft             UrjU              29,74

  P11 3-LOIKKA Loppukilpailu
  1.  Markus Alanen           TampU-38           9.32
  2.  Juha-Matti Lahtinen     TampPy             9.00
  3.  Konsta Kinnunen         TampPy            8.87
  4.  Mikko Ryhtä             ForsSa            8.77
  5.  Juho Hämäläinen         HämeenlTa         8.02
  6.  Petteri Hietanen        NokU              7.91
  7.  Vili Rytkönen           HämeenlTa         7.67
  8.  Jani Hakala             UrjU              7.53
  9.  Anssi Pellikka          ValkHa            7.47
  10. Markus Kaurto           ValkHa            7.08
  11. Santeri Jokela          UrjU              6.56
  12. Petri Grönholm          KangKi            6.50
      Jyri Helenius           UrjU (P15)        9.80

  P11 KEIHÄS Loppukilpailu
  1.  Jere Ranta              NokU             31.22
  2.  Atte Jussila            TampU-38         27.93
  3.  Miikka Aalto            ValkHa           25.83
  4.  Aapo Virtanen           NokU             25.57
  5.  Arttu Mäkelä            UrjU             24.37
  6.  Tuomas Pulkkinen        HämeenlTa        24.05
  7.  Tommi Jäderholm         ForsSa           22.81
  8.  Juho-Pekka Reponen      UrjU             20.95
  9.  Eetu Ehrola             TampPy           20.17
  10. Arttu Kauko             TampPy           19.00

  P13 60AJ Loppukilpailu
  Tuuli: +0.7
  1.  Juhani Tamminen         HämeenlTa         10,56
  2.  Timo Savilahti          TampU-38          10,66
  3.  Ari Saarinen            NokU              11,12
  4.  Teemu Virtanen          UrjU              11,34
  5.  Joonas Lindfors         TampPy            11,37
  6.  Henry Valtanen          UrjU              11,95
  7.  Olli Koskinen           ValkHa            12,11

  P13 200M Loppukilpailu  Erä 1
  Tuuli: +0.5
  1.  Robertino Palmroth      TampU-38          29,30
  2.  Juho Kare               ForsSa            29,84
  3.  Tommi Heinonen          HämeenlTa         29,98
  4.  Otto Varrela            TampPy            30,41
  5.  Tuomas Murto            NokU              31,61
  6.  Samu Halonen            UrjU              33,16

  P13 200M Loppukilpailu  Erä 2
  Tuuli: +0.6
  1.  Juho Penttilä           ValkHa            27,13
  2.  Lauri Helenius          UrjU              28,56
  3.  Sakari Böök             HämeenlTa         28,68
  4.  Antti Lehtilä           TampPy            29,43
  5.  Pauli Kuismanen         KangKi            29,55

  P13 200M Loppukilpailu
  1.  Juho Penttilä           ValkHa            27,13
  2.  Lauri Helenius          UrjU              28,56
  3.  Sakari Böök             HämeenlTa         28,68
  4.  Robertino Palmroth      TampU-38          29,30
  5.  Antti Lehtilä           TampPy            29,43
  6.  Pauli Kuismanen         KangKi            29,55
  7.  Juho Kare               ForsSa            29,84
  8.  Tommi Heinonen          HämeenlTa         29,98
  9.  Otto Varrela            TampPy            30,41
  10. Tuomas Murto            NokU              31,61
  11. Samu Halonen            UrjU              33,16

  P13 KORKEUS Loppukilpailu
  1.  Juha Virkkunen          TampPy            148
  2.  Samuli Pakarinen        TampU-38          140
  3.  Nikita Rikone           TampU-38          140
  4.  Erkki Pura              ForsSa            135
  5.  Mika Salminen           ValkHa            135
  6.  Sami Paavilainen        UrjU              130
  7.  Samu Järvinen           TampPy            130
  8.  Jaakko Hämäläinen       HämeenlTa         125
  9.  Aapo Kaasalainen        NokU              120
  10. Tuomas Kaasalainen      NokU              110
  11. Harri Helenius          UrjU              105

  P13 KUULA Loppukilpailu
  1.  Ilkka Aalto             ValkHa           12.34
  2.  Pasi Törmi              HämeenlTa        11.78
  3.  Markus Mattila          NokU             11.51
  4.  Juha Kaura              TampU-38         11.36
  5.  Jarno Simi              ForsSa           11.01
  6.  Tero Selkilä            TampU-38          9.66
  7.  Joonas Loponen          UrjU              7.95
  8.  Tuukka Savimäki         HämeenlTa         7.88
  9.  Teemu Sakala            UrjU              7.82
  10. Henrik Vähätupa         TampPy            7.57
  11. Olli Pertovaara         TampPy            7.09
  12. Pyry Grönholm           KangKi            2.07

  P15 80AJ Loppukilpailu
  Tuuli: +0.2
  1.  Ville Vepsä             HämeenlTa         11,90
  2.  Elmeri Siltaloppi       TampPy            12,27
  3.  Lauri Laaksonen         ValkHa            12,43
  4.  Esa Nikkilä             UrjU              13,37
  5.  Mikko Pyykkö            KangKi            13,92
  6.  Ersin Demir             TampU-38          14,33
  7.  Aleksi Eronen           NokU              18,55

  P15 300M Loppukilpailu  Erä 1
  1.  Lauri Huuhtanen         HämeenlTa         39,59
  2.  Lauri Pullinen          TampU-38          39,87
  3.  Kasper Saren            NokU              40,52
  4.  Jyri Helenius           UrjU              44,99

  P15 300M Loppukilpailu  Erä 2
  1.  Esko Horvijoki          ValkHa            42,10
  2.  Kimmo Lahti             TampPy            42,82
  3.  Mikael Lundeqvista      UrjU              45,20
  4.  Sami Saxman             TampU-38          45,49
  5.  Turo Valkama            KangKi            45,75

  P15 300M Loppukilpailu
  1.  Lauri Huuhtanen         HämeenlTa         39,59
  2.  Lauri Pullinen          TampU-38          39,87
  3.  Kasper Saren            NokU              40,52
  4.  Esko Horvijoki          ValkHa            42,10
  5.  Kimmo Lahti             TampPy            42,82
  6.  Jyri Helenius           UrjU              44,99
  7.  Mikael Lundeqvista      UrjU              45,20
  8.  Sami Saxman             TampU-38          45,49
  9.  Turo Valkama            KangKi            45,75

  P15 PITUUS Loppukilpailu
  1.  Jarmo Mattila           NokU              599 +0.4
  2.  Timo Hirsivuori         TampPy            548 +0.7
  3.  Juuso Fagerlund         HämeenlTa         544 +1.2
  4.  Rami Mäkinen            TampU-38          499 +0.4
  5.  Henri Ojala             UrjU              443 +0.8
  6.  Mikko Liukkonen         TampPy            393 +0.8
  7.  Ossi Pellikka           ValkHa            383 +0.2
      Lauri Orkoneva          HämeenlTa         496

  P15 KEIHÄS Loppukilpailu
  1.  Markus Murto            NokU             48.31
  2.  Jyri Räikkönen          ForsSa           46.61
  3.  Urpo Laaksonen          ValkHa           46.22
  4.  Lauri Orkoneva          HämeenlTa        38.29
  5.  Miikka Wallin           TampPy           37.47
  6.  Tuomas Näppilä          UrjU             31.79
  7.  Riku-Ville Heikkilä     TampU-38         27.83
  8.  Otto Drude              UrjU             24.27
  9.  Tommi Heittola          TampU-38         24.12
      Jarmo Mattila           NokU             52.07
      Elmeri Siltaloppi       TampPy           40.57
      Juuso Fagerlund         HämeenlTa        40.18
      Lauri Huuhtanen         HämeenlTa        37.56
      Ville Vepsä             HämeenlTa        35.72

  M17 300M Loppukilpailu  Erä 1
  1.  Hannu Hämäläinen        HämeenlTa         37,55
  2.  Niko Niemi              TampPy            38,98
  3.  Juha Sibakow            UrjU              42,14
  4.  Juha Laaksonen          ValkHa            42,14
  5.  Anssi Halonen           ForsSa            43,51
  6.  Jussi Sammatti          NokU              45,11

  M17 300M Loppukilpailu  Erä 2
  1.  Tommi Husu              TampPy            40,24
  2.  Pekka Kallionpää        HämeenlTa         40,29
  3.  Adul Naser Rahim        TampU-38          41,35
  4.  Mikko Pirinen           TampU-38          41,61
  5.  Juha-Pekka Karppanen    KangKi            43,93
  6.  Ilari Ojala             UrjU              54,59

  M17 300M Loppukilpailu
  1.  Hannu Hämäläinen        HämeenlTa         37,55
  2.  Niko Niemi              TampPy            38,98
  3.  Tommi Husu              TampPy            40,24
  4.  Pekka Kallionpää        HämeenlTa         40,29
  5.  Adul Naser Rahim        TampU-38          41,35
  6.  Mikko Pirinen           TampU-38          41,61
  7.  Juha Sibakow            UrjU              42,14
  7.  Juha Laaksonen          ValkHa            42,14
  9.  Anssi Halonen           ForsSa            43,51
  10. Juha-Pekka Karppanen    KangKi            43,93
  11. Jussi Sammatti          NokU              45,11
  12. Ilari Ojala             UrjU              54,59

  M17 KORKEUS Loppukilpailu
  1.  Jussi Viita             TampPy            200
  2.  Jere Suojanen           HämeenlTa         191
  3.  Otto Kilpi              NokU              170
  4.  Jussi Roto              TampPy            165
  5.  Aleksi Tammentie        TampU-38          165
  6.  Ersin Uludag            TampU-38          165
  7.  Tero Toorikka           UrjU              155
  8.  Mikko Näppilä           UrjU              135

  M17 KIEKKO Loppukilpailu
  1.  Juha Kauppinen          KangKi           47.10
  2.  Sampo Heikkola          ValkHa           47.00
  3.  Teemu Roininen          KangKi           43.83
  4.  Ville Penttilä          NokU             38.65
  5.  Eero Mustalahti         TampPy           33.21
  6.  Sami Törmi              HämeenlTa        30.15
  7.  Jaakko Marjamäki        UrjU             28.46
  8.  Pekka Lilja             HämeenlTa        27.83
  9.  Jarkko Koskinen         TampU-38         25.95
  10. Hannu Mero              UrjU             20.06
  11. Toni Weckroth           TampU-38         17.58
      Jussi Sammatti          NokU             36.66

  SIJAPISTEET 1.+ 2. OSA- JA KOKONAISKILPAILU
                        1. osak.  |--- 2. osak.  --| Kokonaisk.
   Järj.  Seura         Pisteet    Lajit   Pisteet   Yhteensä
                maksimi->  1554       33      1332      2886
   -----  ------------  --------  -------  --------  --------
     1    TamPy            252,0     33       215,0     467,0
     2    NokU             228,0     33       184,0     412,0
     3    TamU38           236,0     33       176,0     412,0
   ----------------------------------------------------------
     4    HämTa            190,0     33       182,0     372,0
     5    UrjU             165,0     33       141,5     306,5
     6    ForsSa           129,0     33       168,0     297,0
   ----------------------------------------------------------
     7    ValkHa           147,0     33       149,5     296,5
     8    KangKi           149,0     33        82,0     231,0
   ----------------------------------------------------------
    Yhteensä:             1496,0             1298,0    2794,0
    Jakamatta:              58.0               34.0      92.0

SIJAPISTEET  2. OSAKILPAILU
N:ro Laji        |ForsSa|HämTa |KangKi| NokU |TamPy |TamU38| UrjU |ValkHa
---- ------------|------|------|------|------|------|------|------|------
  1  M17 KIEKKO  |      |   4,0|   9,0|   6,0|   5,0|   2,0|   3,0|   7,0
  2  M17 KORKEUS |      |   7,0|      |   6,0|   9,0|   5,0|   4,0|
  3  N17 KIEKKO  |   4,0|   9,0|   7,0|   6,0|   2,0|      |   5,0|   3,0
-----------------|------|------|------|------|------|------|------|------
  4  N17 KORKEUS |   3,0|      |   5,0|   6,0|   9,0|   4,0|   7,0|
  5  P11 3-LOIKKA|   6,0|   5,0|   1,0|   4,0|   7,0|   9,0|   3,0|   2,0
  6  P11 KEIHÄS  |   3,0|   4,0|      |   9,0|   2,0|   7,0|   5,0|   6,0
-----------------|------|------|------|------|------|------|------|------
  7  P13 KORKEUS |   6,0|   3,0|      |   2,0|   9,0|   7,0|   4,0|   5,0
  8  P13 KUULA   |   4,0|   7,0|   1,0|   6,0|   2,0|   5,0|   3,0|   9,0
  9  P15 KEIHÄS  |   7,0|   5,0|      |   9,0|   4,0|   2,0|   3,0|   6,0
-----------------|------|------|------|------|------|------|------|------
 10  P15 PITUUS  |      |   6,0|      |   9,0|   7,0|   5,0|   4,0|   3,0
 11  T11 3-LOIKKA|   5,0|   7,0|   1,0|   4,0|   9,0|   6,0|   2,0|   3,0
 12  T11 KEIHÄS  |   2,0|   3,0|   5,0|   9,0|   6,0|   4,0|   7,0|   1,0
-----------------|------|------|------|------|------|------|------|------
 13  T13 KORKEUS |   2,0|   7,0|      |   9,0|   6,0|   5,0|   4,0|   3,0
 14  T13 KUULA   |   3,0|   2,0|      |   4,0|   5,0|   9,0|   7,0|   6,0
 15  T15 KEIHÄS  |   7,0|   2,0|      |   5,0|   9,0|   3,0|   6,0|   4,0
-----------------|------|------|------|------|------|------|------|------
 16  T15 PITUUS  |   6,0|   3,0|   4,0|   2,0|   7,0|   9,0|   1,0|   5,0
 17   M17 300M   |   3,0|   9,0|   2,0|   1,0|   7,0|   6,0|   4,5|   4,5
 18   N17 300M   |   7,0|   5,0|      |      |   9,0|   4,0|   3,0|   6,0
-----------------|------|------|------|------|------|------|------|------
 19   P11 150M   |   7,0|   4,0|   2,0|   6,0|   9,0|   5,0|   3,0|   1,0
 20   P11 60AJ   |      |   3,0|   4,0|   5,0|   7,0|   6,0|   9,0|
 21   P13 200M   |   2,0|   6,0|   3,0|   1,0|   4,0|   5,0|   7,0|   9,0
-----------------|------|------|------|------|------|------|------|------
 22   P13 60AJ   |      |   9,0|      |   6,0|   4,0|   7,0|   5,0|   3,0
 23   P15 300M   |      |   9,0|   2,0|   6,0|   4,0|   7,0|   3,0|   5,0
 24   P15 80AJ   |      |   9,0|   4,0|   2,0|   7,0|   3,0|   5,0|   6,0
-----------------|------|------|------|------|------|------|------|------
 25   T11 150M   |   9,0|   5,0|   3,0|   6,0|   7,0|   4,0|   2,0|   1,0
 26   T11 60AJ   |   7,0|   5,0|      |   4,0|   3,0|   6,0|   9,0|   2,0
 27   T13 200M   |   9,0|   7,0|   1,0|   6,0|   5,0|   2,0|   3,0|   4,0
-----------------|------|------|------|------|------|------|------|------
 28   T13 60AJ   |   7,0|   4,0|   6,0|   9,0|   5,0|   3,0|   2,0|   1,0
 29   T15 300M   |   9,0|   6,0|      |   4,0|   5,0|   3,0|   2,0|   7,0
 30   T15 80AJ   |      |   3,0|   6,0|   4,0|   7,0|   5,0|   2,0|   9,0
-----------------|------|------|------|------|------|------|------|------
 31   T/P11 4X600|  18,0|   6,0|   4,0|  14,0|  12,0|  10,0|   8,0|   2,0
 32   T/P13 4X600|  18,0|  10,0|   6,0|   2,0|  12,0|  14,0|   4,0|   8,0
 33   T/P15 4X800|  14,0|   8,0|   6,0|  12,0|  10,0|   4,0|   2,0|  18,0
-----------------|------|------|------|------|------|------|------|------
Yhteensä:        | 168,0| 182,0|  82,0| 184,0| 215,0| 176,0| 141,5| 149,5
=================|======|======|======|======|======|======|======|======
Kaikki yhteensä:   max. = 1332 pist.   lajeja = 33 ,    pisteitä = 1298,0

TULOSPISTEET 1.+2. OSA- JA KOKONAISKILPAILU
                        1. osak.  |--- 2. osak.  --| Kokonaisk.
   Järj.  Seura         Pisteet    Lajit   Pisteet   Yhteensä
                                max.  33
   -----  ------------  --------  -------  --------  --------
     1    TamPy           14050       33     14836     28886
     2    NokU            13322       33     13041     26363
     3    HämTa           12561       33     13538     26099
   ----------------------------------------------------------
     4    TamU38          13306       33     12694     26000
     5    UrjU            11287       33     11163     22450
     6    ValkHa           9681       33     10985     20666
   ----------------------------------------------------------
     7    KangKi           9768       33      7304     17072
     8    ForsSa           7142       33      9478     16620
   ----------------------------------------------------------
    Yhteensä:             91117              93039    184156
 
TULOSPISTEET 2. OSAKILPAILU

                 |    ForsSa    |     HämTa    |    KangKi    |     NokU
N:o Laji         | Tulos  Pist. | Tulos  Pist. | Tulos  Pist. | Tulos  Pist.
--- ------------ | ------ ----- | ------ ----- | ------ ----- | ------ -----
 1  M17 KIEKKO   |              |  30.15   436 |  47.10   744 |  38.65   587
 2  M17 KORKEUS  |              | 191.00   948 |              | 170.00   670
 3  N17 KIEKKO   |  25.50   356 |  36.79   553 |  34.32   509 |  32.68   480
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
 4  N17 KORKEUS  | 120.00   234 |              | 150.00   460 | 155.00   508
 5  P11 3-LOIKKA |   8.77   302 |   8.02   239 |   6.50   136 |   7.91   230
 6  P11 KEIHÄS   |  22.81   255 |  24.05   272 |              |  31.22   374
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
 7  P13 KORKEUS  | 135.00   335 | 125.00   265 |              | 120.00   234
 8  P13 KUULA    |  11.01   534 |  11.78   581 |   2.07    60 |  11.51   564
 9  P15 KEIHÄS   |  46.61   605 |  38.29   478 |              |  48.31   631
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
10  P15 PITUUS   |              | 544.00   583 |              | 599.00   740
11  T11 3-LOIKKA |   7.97   235 |   8.59   286 |   6.26   123 |   7.94   232
12  T11 KEIHÄS   |  13.93   138 |  14.40   144 |  19.97   217 |  25.50   292
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
13  T13 KORKEUS  | 115.00   205 | 138.00   358 |              | 145.00   416
14  T13 KUULA    |   7.59   335 |   7.05   306 |              |   8.07   362
15  T15 KEIHÄS   |  25.59   293 |  20.02   217 |              |  24.26   275
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
16  T15 PITUUS   | 446.00   355 | 397.00   265 | 407.00   282 | 388.00   250
17  ^M17 300M    |  43.51   525 |  37.55   967 |  43.93   505 |  45.11   452
18  ^N17 300M    |  43.33   534 |  49.74   300 |              |
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
19  ^P11 150M    |  22.94   271 |  23.96   222 |  26.20   146 |  23.68   234
20  ^P11 60AJ    |              |  11.21   414 |  11.19   417 |  10.67   488
21  ^P13 200M    |  29.84   321 |  28.68   383 |  29.55   335 |  31.61   247
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
22  ^P13 60AJ    |              |  10.56   504 |              |  11.12   425
23  ^P15 300M    |              |  39.59   777 |  45.75   426 |  40.52   706
24  ^P15 80AJ    |              |  11.90   789 |  13.92   472 |  18.55   181
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
25  ^T11 150M    |  21.91   335 |  23.82   228 |  25.78   157 |  23.44   245
26  ^T11 60AJ    |  10.32   544 |  10.84   463 |              |  10.92   452
27  ^T13 200M    |  28.54   391 |  28.88   371 |  32.38   222 |  29.42   342
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
28  ^T13 60AJ    |  10.28   551 |  11.50   381 |  10.34   541 |   9.86   632
29  ^T15 300M    |  44.27   489 |  47.60   361 |              |  52.13   246
30  ^T15 80AJ    |              |  15.50   331 |  13.32   546 |  14.66   398
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
31  `T/P11 4X600 | 467.59   397 | 517.95   264 | 556.95   197 | 486.23   340
32  `T/P13 4X600 | 439.11   508 | 454.75   443 | 465.44   404 | 471.21   385
33  `T/P15 4X800 | 629.14   430 | 637.26   409 | 638.77   405 | 631.96   423
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
Yhteensä:        |         9478 |        13538 |         7304 |        13041

|     TamPy    |    TamU38    |     UrjU     |    ValkHa
N:o Laji         | Tulos  Pist. | Tulos  Pist. | Tulos  Pist. | Tulos  Pist.
--- -------------| ------ ----- | ------ ----- | ------ ----- | ------ -----
 1  M17 KIEKKO   |  33.21   489 |  25.95   363 |  28.46   406 |  47.00   742
 2  M17 KORKEUS  | 200.00  1087 | 165.00   613 | 155.00   508 |
 3  N17 KIEKKO   |  20.10   266 |              |  31.07   452 |  21.65   292
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
 4  N17 KORKEUS  | 156.00   518 | 140.00   374 | 155.00   508 |
 5  P11 3-LOIKKA |   9.00   323 |   9.32   354 |   7.53   202 |   7.47   198
 6  P11 KEIHÄS   |  20.17   219 |  27.93   326 |  24.37   276 |  25.83   297
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
 7  P13 KORKEUS  | 148.00   442 | 140.00   374 | 130.00   299 | 135.00   335
 8  P13 KUULA    |   7.57   334 |  11.36   555 |   7.95   355 |  12.34   615
 9  P15 KEIHÄS   |  37.47   466 |  27.83   325 |  31.79   382 |  46.22   599
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
10  P15 PITUUS   | 548.00   594 | 499.00   470 | 443.00   349 | 383.00   242
11  T11 3-LOIKKA |   8.98   321 |   8.48   276 |   6.59   141 |   7.35   189
12  T11 KEIHÄS   |  21.83   242 |  17.13   179 |  23.06   258 |  10.05    91
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
13  T13 KORKEUS  | 130.00   299 | 125.00   265 | 120.00   234 | 120.00   234
14  T13 KUULA    |   8.24   372 |  11.97   592 |   9.34   435 |   8.77   402
15  T15 KEIHÄS   |  36.11   445 |  23.46   264 |  25.50   292 |  24.21   274
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
16  T15 PITUUS   | 458.00   380 | 488.00   445 | 312.00   142 | 437.00   337
17  ^M17 300M    |  38.98   829 |  41.35   649 |  42.14   600 |  42.14   600
18  ^N17 300M    |  41.91   614 |  50.45   282 |  67.76    77 |  47.86   353
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
19  ^P11 150M    |  22.37   304 |  23.85   226 |  24.68   193 |  29.04    88
20  ^P11 60AJ    |   9.63   683 |  10.14   577 |   9.59   692 |
21  ^P13 200M    |  29.43   341 |  29.30   348 |  28.56   390 |  27.13   491
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
22  ^P13 60AJ    |  11.37   395 |  10.66   489 |  11.34   399 |  12.11   321
23  ^P15 300M    |  42.82   561 |  39.87   755 |  44.99   457 |  42.10   602
24  ^P15 80AJ    |  12.27   714 |  14.33   429 |  13.37   539 |  12.43   685
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
25  ^T11 150M    |  22.49   297 |  24.66   194 |  26.48   138 |  30.07    74
26  ^T11 60AJ    |  10.96   446 |  10.44   524 |   9.76   653 |  14.80   163
27  ^T13 200M    |  29.86   320 |  30.78   279 |  30.48   292 |  30.29   300
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
28  ^T13 60AJ    |  11.08   431 |  11.56   374 |  12.79   267 |  14.13   191
29  ^T15 300M    |  47.70   358 |  52.25   243 |  60.77   127 |  45.27   445
30  ^T15 80AJ    |  13.21   561 |  14.11   451 |  18.42   185 |  12.77   627
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
31  `T/P11 4X600 | 492.61   323 | 501.29   301 | 505.42   292 | 568.01   182
32  `T/P13 4X600 | 452.87   450 | 446.62   476 | 470.50   387 | 464.43   408
33  `T/P15 4X800 | 636.12   412 | 676.71   322 | 732.03   236 | 576.07   608
-----------------|--------------|--------------|--------------|-------------
                 |        14836 |        12694 |        11163 |        10985
============================================================================
 HUOM!  Viestien ajat ovat sekunteina.

TamPy T15 keihästulos oli aikaisemmin 31.11 piti olla 36.11.
Pituuden P+T 15 pistelaskussa oli vertailutuloksen virhe.
Virheelliset tulokset korjattu  11.08.2002 klo 20:00 VS.