Hämeenlinnan Tarmon nuorisokansalliset 29.06.2002

Tulokset

40M T09 Loppukilpailu
Tuuli: +0.2
1.  Iiris Kuivanen          HKV                  06,72
2.  Anniina Kumpulainen     ÄänU                 06,74
3.  Emilia Lehtinen         KoskKa               06,96
4.  Karoliina Sivunen       HämeenlTa            07,20
5.  Christa Sandström       HämeenlTa            07,23
6.  Hanne Kantanen          ViipU                07,33
7.  Krista Vikstedt         LempKi               07,83
8.  Julia Ojala             KokemKV              08,07

KORKEUS T09 Loppukilpailu
1.  Emilia Lehtinen         KoskKa            114
2.  Iiris Kuivanen          HKV               111
3.  Anniina Kumpulainen     ÄänU               111
4.  Hanne Kantanen          ViipU              105
5.  Christa Sandström       HämeenlTa          100

KUULA T09 Loppukilpailu
1.  Iiris Kuivanen          HKV               6.71
2.  Josefiina Uusitalo      HumppY            6.18
3.  Hanna Norström          TuUL              5.98
4.  Hanne Kantanen          ViipU             5.98
5.  Julia Ojala             KokemKV           5.90
6.  Mirva Laitinen          HKV               5.53
7.  Krista Vikstedt         LempKi            4.25

60M T11 Loppukilpailu  Erä 1
Tuuli: -1.2
1.  Tiia Kivinen            ForsSa               09,22
2.  Katja Kantanen          ViipU                09,39
3.  Noora Åberg             ForsSa               09,92
4.  Veera Koskela           HämeenlTa            10,03
5.  Emma Honkanen           HämeenlTa            10,09
6.  Sofia Bryggare          HKV                  11,02

60M T11 Loppukilpailu  Erä 2
Tuuli: -1.4
1.  Terhi Numminen          ForsSa               09,41
2.  Sanni Kuivanen          HKV                  09,63
3.  Katriina Sivunen        HämeenlTa            09,98
4.  Meiju Iso-Jaakkola      PunkalKu             10,17
5.  Pauliina Tyni           HyvSU                10,62

60M T11 Loppukilpailu
1.  Tiia Kivinen       ForsSa                   09,22
2.  Katja Kantanen      ViipU                   09,39
3.  Terhi Numminen      ForsSa                  09,41
4.  Sanni Kuivanen      HKV                     09,63
5.  Noora Åberg       ForsSa                    09,92
6.  Katriina Sivunen      HämeenlTa             09,98
7.  Veera Koskela      HämeenlTa                10,03
8.  Emma Honkanen      HämeenlTa                10,09
9.  Meiju Iso-Jaakkola      PunkalKu            10,17
10. Pauliina Tyni           HyvSeU              10,62
11. Sofia Bryggare      HKV     11,02

600M T11 Loppukilpailu
1.  Sanni Kuivanen          HKV                1.52,97
2.  Terhi Numminen          ForsSa             1.53,79
3.  Eveliina Leime          KoskKa             1.54,56
4.  Katri Sainio            HyvTa              1.56,35
5.  Noora Åberg             ForsSa             2.00,17
6.  Tiia Kivinen            ForsSa             2.00,56
7.  Tiina Heinonen          HämeenlTa          2.06,72

PITUUS T11 Loppukilpailu
1.  Katja Kantanen          ViipU              420
2.  Eveliina Leime          KoskKa             414
3.  Sanni Kuivanen          HKV                401
4.  Tiia Kivinen            ForsSa             395
5.  Meiju Iso-Jaakkola      PunkalKu           390
6.  Noora Åberg             ForsSa             389
7.  Veera Koskela           HämeenlTa          369
8.  Katriina Sivunen        HämeenlTa          349
9.  Pauliina Tyni           HyvSU              313
10. Sofia Bryggare          HKV                302

KUULA T11 Loppukilpailu
1.  Karoliina Uusitalo      HumppY           11.93
2.  Katja Kantanen          ViipU             8.82
3.  Meiju Iso-Jaakkola      PunkalKu          6.41
4.  Emma Honkanen           HämeenlTa         6.29

60M T13 Loppukilpailu  Erä 1
Tuuli: -1.9
1.  Minna Väisänen          ViipU                08,60
2.  Krista Salonen          HämeenlTa            08,85
3.  Melina Suomela          TampPy               09,04
4.  Lotta Järvilahti        HKV                  09,53

60M T13 Loppukilpailu  Erä 2
Tuuli: -0.7
1.  Sonja Jortikka          KyröskPo             08,14
2.  Sofia Sadeharju         HKV                  08,17
3.  Hanna Voutilainen       LempKi               08,90
4.  Anna-Sofia Wallin       HämeenlTa            09,32
5.  Noora Kuusinen          HämeenlTa            09,76
6.  Emma Vikstedt           LempKi               10,21

60M T13 Loppukilpailu
1.  Sonja Jortikka      KyröskPo                 08,14
2.  Sofia Sadeharju      HKV                     08,17
3.  Minna Väisänen      ViipU                    08,60
4.  Krista Salonen      HämeenlTa                08,85
5.  Hanna Voutilainen      LempKi                08,90
6.  Melina Suomela      TampPy                   09,04
7.  Anna-Sofia Wallin      HämeenlTa             09,32
8.  Lotta Järvilahti      HKV                    09,53
9.  Noora Kuusinen      HämeenlTa                09,76
10. Emma Vikstedt      LempKi                    10,21

600M T13 Loppukilpailu
1.  Noora Nyrö              ViiVal             1.52,11
2.  Liisa Naskali           NokU               1.54,40
3.  Anna Kylmänen           HKV                1.59,44
4.  Anna Jussila            IkaalU             2.01,33
5.  Lotta Järvilahti        HKV                2.09,40
6.  Sannamari Annila        KangKi             2.10,38
7.  Heli Silvasti           KaukVo             2.14,77

PITUUS T13 Loppukilpailu
1.  Sofia Sadeharju         HKV               528 -2.0
2.  Sonja Jortikka          KyröskPo          501 -0.4
3.  Hanna Voutilainen       LempKi            478 +0.2
4.  Minna Väisänen          ViipU             477 -0.3
5.  Virva Jussila           IkaalU            417 -0.4
6.  Anna Jussila            IkaalU            405 +1.3
7.  Krista Salonen          HämeenlTa         400 -2.4
8.  Lotta Järvilahti        HKV               391 +0.2
9.  Liisa Naskali           NokU              385 -2.0
10. Anna-Sifia Wallin       HämeenlTa         377 -1.1
11. Heini Vesalainen        RiihimKV          335 -0.8
12. Noora Kuusinen          HämeenlTa         328 -0.4

KEIHÄS T13 Loppukilpailu
1.  Kaisa Grip              ValkHa           38.64
2.  Melina Suomela          TampPy           32.95
3.  Karoliina Uusitalo      HumppY           32.58
4.  Sarita Kuljuntausta     UrjU             28.10
5.  Hanna Voutilainen       LempKi           23.14
6.  Sofia Sadeharju         HKV              23.11
7.  Katja Silvasti          KaukVo           22.70
8.  Liisa Naskali           NokU             21.75
9.  Noora Nyrö              ViiVal           19.30
10. Emma Vikstedt           LempKi           17.90

80AJ T15 Loppukilpailu
Tuuli: -1.0
1.  Hannele Maja            TampPy               12,94
2.  Sanna Kopponen          ViiVal               13,85
3.  Paula Alppi             TampPy               13,86

200M T15 Loppukilpailu  Erä 1
Tuuli: -0.7
1.  Paula Alppi             TampPy               28,16
2.  Sini Lahtonen           ForsSa               28,80
3.  Elina Leime             KoskKa               30,02
4.  Päivi Keskinen          HämeenlTa            30,90

200M T15 Loppukilpailu  Erä 2
Tuuli: -3.1
1.  Henriika Arvonen        TampPy               27,64
2.  Karoliina Uotila        JärvPa               29,25
3.  Anniina Laitinen        HKV                  29,64
4.  Sanna Kopponen          ViiVal               30,13
5.  Riikka Toivonen         KoskKa               33,60

200M T15 Loppukilpailu
1.  Henriika Arvonen      TampPy                 27,64
2.  Paula Alppi       TampPy                     28,16
3.  Sini Lahtonen      ForsSa                    28,80
4.  Karoliina Uotila      JärvPa                 29,25
5.  Anniina Laitinen      HKV                    29,64
6.  Elina Leime       KoskKa                     30,02
7.  Sanna Kopponen      ViiVal                   30,13
8.  Päivi Keskinen      HämeenlTa                30,90
9.  Riikka Toivonen      KoskKa                  33,60

800M T15 Loppukilpailu
1.  Sini Lahtonen           ForsSa             2.22,42
2.  Suvi Korpi              KangKi             2.35,44
3.  Anniina Laitinen        HKV                2.36,32
4.  Ella-Maija Salminen     ViiVal             2.37,11
5.  Kirsti Ilomäki          LempKi             2.42,22
6.  Satu Annila             KangKi             2.59,36

PITUUS T15 Loppukilpailu
1.  Anni Tyni               HyvSU             492 +1.2
2.  Heini Kivisoja          ViipU             474 -1.0
3.  Elina Leime             KoskKa            451 +0.7
4.  Nina Hänninen           ToijVau           426 +0.1
5.  Paula Alppi             TampPy            425 -1.0
6.  Vilma Riikonen          MouhijU           421 +1.1
7.  Päivi Keskinen          HämeenlTa         394 +1.0

SEIVÄS T15 Loppukilpailu
1.  Nina Ryhänen            TampPy             240

KEIHÄS T15 Loppukilpailu
1.  Jenni Hiirikoski        LempKi           42.68
2.  Johanna Snellman        HyvSU            42.49
3.  Hanna Lingren           HarjavTU         40.12
4.  Marjo Suomalainen       KeravU           37.20
5.  Jaana Kurvinen          RiihKi           33.40
6.  Vilma Riikonen          MouhijU          30.78
7.  Karoliina Holopainen    HyvSU            22.20
 
    Pekka Lilja             HämeenlTa        53.65
    Sami Törmi              HämeenlTa        43.32

100M N17 Loppukilpailu
Tuuli: -1.7
1.  Katri Jokinen           PirkkPi              13,32
2.  Lotta Siurola           TampPy               13,79
3.  Hannele Maja            TampPy               13,98
4.  Hanna Päivärinta        ViipU                14,01

100AJ N17 Loppukilpailu
Tuuli: -0.9
1.  Johanna Hämäläinen      TampPy               17,50

200M N17 Loppukilpailu
Tuuli: -0.9
1.  Laura Eskola            PorTa                26,58
2.  Nea Vuorela             ValkHa               26,90
3.  Katri Jokinen           PirkkPi              27,03
4.  Emilia Granlund         PargIF               27,04
5.  Noora Siro              PirkkPi              27,94
6.  Anni Pura               ForsSa               28,10
7.  Johanna Pura            ForsSa               28,37
8.  Hanna Päivärinta        ViipU                28,44

800M N17 Loppukilpailu
1.  Anni Pura               ForsSa             2.21,70
2.  Johanna Pura            ForsSa             2.21,76
3.  Johanna Hämäläinen      TampPy             2.22,75

PITUUS N17 Loppukilpailu
1.  Noora Siro              PirkkPi           480 -1.5
2.  Elina Anttila           HämeenlTa         455 -1.1
3.  Katri Jokinen           PirkkPi           439 -0.5

SEIVÄS N17 Loppukilpailu
1.  Riikka Sillanpää        TampPy             260
2.  Susanna Ekman           TampPy             250

KIEKKO N17 Loppukilpailu
1.  Anni Nortström          TuUL             38.17
2.  Elina Anttila           HämeenlTa        35.93
3.  Sari Kapanen            KangKi           30.56
4.  Maarit Iso-Jaakkola     PunkalKu         23.68
5.  Karoliina Holopainen    HyvSU            20.01
6.  Vilma Riikonen          MouhijU           19.41

40M P09 Loppukilpailu
Tuuli: +1.3
1.  Mika Similä             ToijVau              06,78
2.  Niko Nevala             KoskKa               06,93
3.  Jere Kare               ForsSa               07,19
4.  Ville Koskela           HämeenlTa            07,92
5.  Taneli Kantanen         ViipU                08,86

PITUUS P09 Loppukilpailu
1.  Niko Nevala             KoskKa             376
2.  Henrik Sivunen          HämeenlTa          332
3.  Jere Kare               ForsSa             329
4.  Ville Koskela           HämeenlTa          264
5.  Taneli Kantanen         ViipU              231

KUULA P09 Loppukilpailu
1.  Eero Pullinen           HämeenlTa         5.70
2.  Kimmo Norström          TuUL              5.65
3.  Taneli Kantanen         ViipU             3.83

60M P11 Loppukilpailu  Erä 1
Tuuli: -1.9
1.  Markus Lindfors         TampPy               09,12
2.  Jori Kare               ForsSa               09,60
3.  Joel Virta              HämeenlTa            09,62
4.  Miko Heikkinen          HKV                  10,47
5.  Juho Hämäläinen         HämeenlTa            10,61

60M P11 Loppukilpailu  Erä 2
Tuuli: -1.8
1.  Samuli Bryggare         HKV                  09,26
2.  Teemu Saarenheimo       LempKi               09,47
3.  Juha-Matti Iso-Jaakkola PunkalKu             09,66
4.  Marko Sainio            HyvTa                09,85
5.  Rasmus Salonen          HämeenlTa            09,98
6.  Samuli Vuori            HämeenlTa            10,16
7.  Vili Rytkönen           HämeenlTa            10,60

60M P11 Loppukilpailu
1.  Markus Lindfors      TampPy                  09,12
2.  Samuli Bryggare      HKV                     09,26
3.  Teemu Saarenheimo      LempKi                09,47
4.  Jori Kare       ForsSa                       09,60
5.  Joel Virta       HämeenlTa                   09,62
6.  Juha-Matti Iso-Jaakkola PunkalKu             09,66
7.  Marko Sainio       HyvTa                     09,85
8.  Rasmus Salonen      HämeenlTa                09,98
9.  Samuli Vuori       HämeenlTa                 10,16
10. Miko Heikkinen      HKV                      10,47
11. Vili Rytkönen      HämeenlTa                 10,60
12. Juho Hämäläinen      HämeenlTa               10,61

600M P11 Loppukilpailu
1.  Jori Kare               ForsSa             1.52,57
2.  Joel Virta              HämeenlTa          2.19,02
3.  Juho Hämäläinen         HämeenlTa          2.20,65

KORKEUS P11 Loppukilpailu
1.  Juha-Matti Iso-Jaakkola PunkalKu           127
2.  Jori Kare               ForsSa             120
3.  Heikki Naskali          NokU               115
4.  Vili Rytkönen           HämeenlTa          110

KUULA P11 Loppukilpailu
1.  Heikki Pullinen         HämeenlTa         9.92
2.  Topi Helenius           PälkLu            9.72
3.  Samuli Bryggare         HKV               8.89
4.  Miko Heikkinen          HKV               8.38
5.  Ville Nieminen          ToijVau           7.94
6.  Juha-Matti Iso-Jaakkola PunkalKu          7.84
7.  Heikki Naskali          NokU              7.26
8.  Rasmus Salonen          HämeenlTa         7.07
9.  Markus Lindfors         TampPy            5.70
10. Juho Hämäläinen         HämeenlTa         4.78
11. Vili Rytkönen           HämeenlTa         4.05

60M P13 Loppukilpailu
Tuuli: -0.1
1.  Joel Karlsson           JanJa                08,50
2.  Markus Mattila          NokU                 08,80
3.  Juho Kare               ForsSa               08,94
4.  Tommi Heinonen          HämeenlTa            09,13
5.  Aleksi Kumpulainen      ÄänU                 09,27
6.  Tuomas Ojala            KokemKV              09,57
7.  Jaakko Hämäläinen       HämeenlTa            09,74

600M P13 Loppukilpailu
1.  Erkki Pura              ForsSa             1.45,49
2.  Juho Kare               ForsSa             1.45,85
3.  Lauri Tukeva            ÄhtU               1.47,49
4.  Sakari Böök             HämeenlTa          2.04,76

PITUUS P13 Loppukilpailu
1.  Joel Karlsson           JanJa             458 +0.6
2.  Juhani Tamminen         HämeenlTa         453 -0.2
3.  Tomas Karike            PorvU             444 -0.8
4.  Jaakko Hämäläinen       HämeenlTa         409 -0.9
5.  Tuomas Ojala            KokemKV           406 -0.9
6.  Aleksi Kumpulainen      ÄänU              403 -0.7

KIEKKO P13 Loppukilpailu
1.  Janne Norström          TuUL             42.03
2.  Tuomas Ojala            KokemKV          40.33
3.  Sebastian Arpula        ViipU            39.92
4.  Severi Uusitalo         HumppY           39.64
5.  Topi Helenius           PälkLu           37.40
6.  Tomas Karike            PorvU            35.92
7.  Ville Kivioja           NokPy            29.37
8.  Markus Mattila          NokU             29.15
9.  Väinö Laine             ToijVau          22.12
10. Jaakko Hämäläinen       HämeenlTa        19.70

100AJ P15 Loppukilpailu
Tuuli: -0.8
1.  Jere Suojanen           HämeenlTa            14,89
2.  Mikko Alahäivälä        ToijVau              15,00

200M P15 Loppukilpailu
Tuuli: -2.5
1.  Arto Niemi              TampPy               25,31
2.  Jarmo Mattila           NokU                 25,54
3.  Lauri Pullinen          TampU-38             25,93
4.  Lauri Huuhtanen         HämeenlTa            26,07
5.  Juuso Fagerlund         HämeenlTa            26,73
6.  Tommi Heittola          TampU-38             31,11

800M P15 Loppukilpailu
1.  Lauri Pullinen          TampU-38           2.16,02
2.  Lauri Huuhtanen         HämeenlTa          2.16,18
3.  Ville Pirttijoki        YlöjRy             2.18,58
4.  Mikko Pyykkö            KangKi             2.23,56
5.  Juuso Fagerlund         HämeenlTa          2.27,96
6.  Tommi Heittola          TampU-38           2.28,15

KORKEUS P15 Loppukilpailu
1.  Jere Suojanen           HämeenlTa          180
2.  Lauri Huuhtanen         HämeenlTa          170
3.  Mikko Myötävuori        HämeenlTa          145
4.  Juuso Fagerlund         HämeenlTa          140

SEIVÄS P15 Loppukilpailu
1.  Mikko Pyykkö            KangKi             280
2.  Lauri Huuhtanen         HämeenlTa          240
    Arto Niemi              TampPy             DNF

KIEKKO P15 Loppukilpailu
1.  Petri Mulari            HangHy           59.78
2.  Jiri Friman             TuUL             47.65
3.  Jussi Tukeva            ÄhtU             44.60
4.  Mikko Alahäivälä        ToijVau          41.26
5.  Jarmo Mattila           NokU             36.90
6.  Ville Pirttijoki        YlöjRy           34.08
7.  Juuso Fagerlund         HämeenlTa        29.80
8.  Mikko Myötävuori        HämeenlTa        27.28
9.  Anssi Hänninen          HyvSU            27.23

100M M17 Loppukilpailu
Tuuli: -1.8
1.  Jonathan Lindroos       PargIF               11,86
2.  Juha Lokinperä          HämeenlTa            12,48
3.  Sami Törmi              HämeenlTa            12,54

100AJ M17 Loppukilpailu
Tuuli: -1.2
1.  Jonathan Lindroos       PargIF               14,59

800M M17 Loppukilpailu
1.  Marko Salo              LoimLe             2.18,17
2.  Anssi Halonen           ForsSa             2.22,94

KUULA M17 Loppukilpailu
1.  Sami Hannuksela         ÄhtU             16.49
2.  Juha Kauppinen          KangKi           16.14