10. Flying Finns - Aulankotapahtuma  ja 30. Aulanko -juoksu 2002


27.04. - 28.04.2002 Tulokset
 

Pojat
Tytöt
Joukkuekilpailu 9-19
Kilpasarjat N/M
Kuntokymppi

Joukkuekilpailun tulokset, kolme kilpailijaa samassa sarjassa (150m+portaat+maastojuoksu)

JUOKSUKOULUT JOUKKUEKILPAILU
     Sija  Nimi                   Seura/talli        Joukk.p  Pist.
     ----  ---------------------- ------------------ -------  -----
 POJAT  P9
     1  TampPy                                          68
        1  Eppu Yliruusi          TampPy                         8
        2  Jaakko Lehtilä         TampPy                         9
        3  Jaakko Lundberg        TampPy                        51
     2  GIF Stjärnan                                    71
        1  Frank Hartman          GIF Stjärnan                  18
        2  Conny Johansson        GIF Stjärnan                  24
        3  Kevin Hoffman          GIF Stjärnan                  29
     3  LempKi                                          88
        1  Sauli Knuutila         LempKi                        24
        2  Rikhard Mäki-Heikkilä  LempKi                        27
        3  Topi Järvi             LempKi                        37
     4  HämTa                                          150
        1  Johannes Virta         HämTa                         47
        2  Kaarle Putti           HämTa                         49
        3  Lauri Laiho            HämTa                         54
 POJAT  P10
     1  LempKi                                          59
        1  Olli Eiranto           LempKi                        13
        2  Elias Peltonen         LempKi                        15
        3  Jori Niskanen          LempKi                        31
     2  TampPy                                          66
        1  Konsta Kinnunen        TampPy                        10
        2  Markus Lindfors        TampPy                        22
        3  Juha-Matti Lahtinen    TampPy                        34
     3  KeravU                                         107
        1  Mortti Lehtonen        KeravU                        26
        2  Roope Sipiläinen       KeravU                        40
        3  Nikke Kettukangas      KeravU                        41
     4  GIF Stjärnan                                   169
        1  Nico Kavander          GIF Stjärnan                  44
        2  Tim Kunttu             GIF Stjärnan                  52
        3  Timo Gustafsson        GIF Stjärnan                  73
 POJAT  P11
     1  TuUL                                            84
        1  Jonne Kauristo         TuUL                          18
        2  Kimmo Sällylä          TuUL                          30
        3  Tommi Leiritie         TuUL                          36
 POJAT  P12
     1  TuUL                                            28
        1  Joonas Laaksonen       TuUL                           7
        2  Ville Wendelin         TuUL                          10
        3  Samuli Puroila         TuUL                          11
     2  TuUL                                            96
        1  Simo Seppälä           TuUL                          22
        2  Jesse-Andrea Hakala    TuUL                          34
        3  Lauri Kirkkola         TuUL                          40
     3  SuolUrho                                       135
        1  Ville Myyryläinen      SuolUrho                      16
        2  Lari Hurskanen         SuolUrho                      52
        3  Antti Kinnunen         SuolUrho                      67
     4  KeravU                                         210
        1  Sami Rautiainen        KeravU                        37
        2  Joonas Jenke           KeravU                        75
        3  Ville Suomalainen      KeravU                        98
     5  ValkHa                                         210
        1  Joonas Mattila         ValkHa                        62
        2  Olli Koskinen          ValkHa                        63
        3  Mika Salminen          ValkHa                        85
     6  LuopLu                                         267
        1  Sakarias Järvinen      LuopLu                        81
        2  Esko Merontausta       LuopLu                        89
        3  Pekka Pehkonen         LuopLu                        97
 POJAT  P13
     1  NaantLö                                         38
        1  Tuomo Kuustie          NaantLö                        8
        2  Juho Hilska            NaantLö                       11
        3  Steven Saarimaa        NaantLö                       19
     2  MuurY                                           77
        1  Anssi Polvinen         MuurY                         19
        2  Henri Tyrväinen        MuurY                         24
        3  Tomi Kelander          MuurY                         34
 POJAT  P14
     1  TuUL                                            81
        1  Joonas Lehtinen        TuUL                          20
        2  Johannes Brunila       TuUL                          30
        3  Samuli Maxenius        TuUL                          31
     2  SuolUrho                                       145
        1  Kari Saarenpää         SuolUrho                      26
        2  Jari Hartikka          SuolUrho                      35
        3  Sami Anttonen          SuolUrho                      84
     3  TuUL                                           147
        1  Ilmari Aitoaho         TuUL                          42
        2  Simo Juurinen          TuUL                          50
        3  Valtteri Väntsi        TuUL                          55
     4  KeravU                                         162
        1  Tero Turunen           KeravU                        40
        2  Jaakko Järvinen        KeravU                        40
        3  Ilkka Lampio           KeravU                        82
 POJAT  P15
     1  KeravU                                          68
        1  Pyry Sipilä            KeravU                        13
        2  Aki Krok               KeravU                        25
        3  Verneri Aaltonen       KeravU                        30
     2  TuUL                                            84
        1  Jukka Moisio           TuUL                          18
        2  Lari Haapakangas       TuUL                          25
        3  Niko Roos              TuUL                          41
     3  HämTa                                           89
        1  Lauri Huuhtanen        HämTa                         26
        2  Ville Vepsä            HämTa                         27
        3  Jyrki Eriksson         HämTa                         36
     4  BorgåAk                                        109
        1  Hubbe Söderholm        BorgåAk                       31
        2  Thomas Lindroos        BorgåAk                       36
        3  Pontus Latvala         BorgåAk                       42
 POJAT  M17
     1  SuolUrho                                       115
        1  Jani Hurskanen         SuolUrho                      15
        2  Aimo Pekonen           SuolUrho                      36
        3  Jarkko Puttonen        SuolUrho                      64
     2  RiihKi                                         149
        1  Arto Männistö          RiihKi                        43
        2  Tomas Friman           RiihKi                        46
        3  Jouni Ahokas           RiihKi                        60
     3  TuUL                                           167
        1  Heikki Pesola          TuUL                          48
        2  Joni Priha             TuUL                          50
        3  Aapo Kujanpää          TuUL                          69
 POJAT  M19
     1  PorinYU                                         82
        1  Aleksanteri Vuorinen   PorinYU                       20
        2  Mattias Häyry          PorinYU                       25
        3  Tommi Liipo            PorinYU                       37
     2  SuolUrho                                       100
        1  Toni Hurskanen         SuolUrho                      27
        2  Antti Anttonen         SuolUrho                      34
        3  Ilkka Anttonen         SuolUrho                      39
 TYTÖT  T9
     1  LiedPa                                          47
        1  Roosa-Maria Mattila    LiedPa                         7
        2  Sanni Mattila          LiedPa                        13
        3  Marina Manderoos       LiedPa                        27
     2  NastNa                                          54
        1  Anna Koskinen          NastNa                         5
        2  Alice Mattila          NastNa                        22
        3  Emilia Immonen         NastNa                        27
     3  LempKi                                         120
        1  Emilia Koskensalo      LempKi                        31
        2  Krista Vikstedt        LempKi                        38
        3  Henna Ruonavaara       LempKi                        51
     4  TampPy                                         131
        1  Iina Kivistö           TampPy                        36
        2  Jutta Virtanen         TampPy                        46
        3  Essi Vilonen           TampPy                        49
 TYTÖT  T10
     1  LiedPa                                          71
        1  Anni Hämäläinen        LiedPa                         3
        2  Meija Teittinen        LiedPa                        23
        3  Reetta Vastamäki       LiedPa                        45
     2  HartVo                                          78
        1  Tiia Lehtosaari        HartVo                        10
        2  Jannica Haajanen       HartVo                        34
        3  Sini Kantele           HartVo                        34
     3  TampPy                                         127
        1  Hanna Peltonen         TampPy                        33
        2  Henriikka Hannula      TampPy                        38
        3  Hanna Lehtilä          TampPy                        56
     4  LempKi                                         147
        1  Laura Kyrkkö           LempKi                        20
        2  Marja Hovi             LempKi                        48
        3  Netta-Maria Norman     LempKi                        79
     5  KeravU                                         164
        1  Sanna-Riikka Jenke     KeravU                        35
        2  Lotta Koski            KeravU                        63
        3  Kati Vaattovaara       KeravU                        66
 TYTÖT  T11
     1  LiedPa                                          66
        1  Maria Valtanen         LiedPa                         5
        2  Kaisa Mattila          LiedPa                        28
        3  Sanni Kuusisto         LiedPa                        33
     2  TampPy                                          97
        1  Emma Rantanen          TampPy                        24
        2  Elle Yliruusi          TampPy                        34
        3  Shirin Esmaili         TampPy                        39
     3  SuolUrho                                       125
        1  Sari Anttonen          SuolUrho                      18
        2  Sanna Varis            SuolUrho                      45
        3  Heidi Leppäaho         SuolUrho                      62
     4  TampPy                                         158
        1  Miia Johansson         TampPy                        50
        2  Nelli Helminen         TampPy                        53
        3  Roosa Nikkanen         TampPy                        55
 TYTÖT  T12
     1  TuUL                                           101
        1  Kiia Kauristo          TuUL                           5
        2  Iina Hämäläinen        TuUL                          46
        3  Sophie Ylinen          TuUL                          50
     2  LaitJy                                         154
        1  Tiia Perävainio        LaitJy                        46
        2  Sini Kiiski            LaitJy                        53
        3  Saara Simola           LaitJy                        55
     3  ValkHa                                         160
        1  Laura Lähde            ValkHa                        27
        2  Katrine Kiuru          ValkHa                        56
        3  Hanna Tallila          ValkHa                        77
 TYTÖT  T13
     1  KeravU                                          81
        1  Heidi Ikonen           KeravU                        12
        2  Mirka Kasper           KeravU                        25
        3  Elina Lindholm         KeravU                        44
     2  HartVo                                         154
        1  Pauliina Autere        HartVo                        34
        2  Nina Lehtosaari        HartVo                        51
        3  Tanja Leppäkorpi       HartVo                        69
     3  TampPy                                         175
        1  Janika Kuirinlahti     TampPy                        53
        2  Eerika Kosonen         TampPy                        56
        3  Päivi Lampinen         TampPy                        66
 TYTÖT  T14
     1  TuUL                                            82
        1  Tiia Rantanen          TuUL                          13
        2  Jenni Tarkkinen        TuUL                          27
        3  Jessica Hakala         TuUL                          42
     2  KeravU                                         136
        1  Hanna Viita            KeravU                        36
        2  Nina Pietiläinen       KeravU                        44
        3  Ida Lindberg           KeravU                        56
 TYTÖT  T15
     1  ForsSa                                          40
        1  Henna Aaltonen         ForsSa                        10
        2  Sini Lahtonen          ForsSa                        10
        3  Emmiina Nikula         ForsSa                        20
 TYTÖT  N17
     1  SalVil                                          94
        1  Riikka Aakkula         SalVil                        24
        2  Sanna Puntti           SalVil                        33
        3  Emilia Aalto          SalVil                        37
     2  TuUL                                           117
        1  Marika Salmi           TuUL                          29
        2  Hanna Koponen          TuUL                          37
        3  Marjukka Leiritie      TuUL                          51
     3  KeravU                                         134
        1  Heidi Viita            KeravU                        30
        2  Johanna Laine          KeravU                        38
        3  Sandra Riihola         KeravU                        66
     4  SuolUrho                                       173
        1  Pauliina Taive         SuolUrho                      45
        2  Paula Kinnunen         SuolUrho                      58
        3  Vilhelmiina Noronen    SuolUrho                      70
     5  SuolUrho                                       246
        1  Marjaana Kangas        SuolUrho                      77
        2  Saija Saarenpää        SuolUrho                      83
        3  Erika Tarvainen        SuolUrho                      86

SEURAPISTEET JA KILPAILIJAT
Sija  Seura                        Piiri  Pisteet  Kilp.  Pis/Kil
----  ---------------------------  -----  -------  -----  -------
   1  Turun Urheiluliitto          VS       4.200     39  107,7
   2  Keravan Urheilijat           UUS      3.750     35  107,1
   3  Suolahden Urho               KS       3.033     29  104,6
   4  Tampereen Pyrintö            HÄME     2.910     26  111,9
   5  Lempäälän Kisa               HÄME     2.265     19  119,2
   6  Liedon Parma                 VS       2.239     18  124,4
   7  GIF Stjärnan                 NÅID     1.898     19   99,9
   8  Forssan Salama               HÄME     1.773     15  118,2
   9  Hämeenlinnan Tarmo           HÄME     1.524     14  108,9
  10  Hartolan Voima               LAH      1.260     12  105,0
  11  Valkeakosken Haka            HÄME     1.196     11  108,7
  12  Naantalin Löyly              VS       1.122      9  124,7
  13  Porin Yleisurheilu           SAT      1.012      9  112,4
  14  Nastolan Naseva              LAH        978      8  122,3
  15  Toijalan Vauhti              HÄME       943      8  117,9
  16  Länsi-Uudenmaan Urheilijat   UUS        771      8   96,4
  17  Nurmijärven Yleisurheilu     UUS        621      6  103,5
  18  Laitilan Jyske               VS         595      6   99,2
  19  Jyväskylän Kenttä-Urheilija  KS         590      6   98,3
  20  Helsingin Kisa-Veikot        HKI        553      7   79,0
  21  Salon Vilpas                 VS         524      5  104,8
  22  Tampereen Urheilijat-38      HÄME       518      6   86,3
  23  Jäppilän Urheilijat          SS         515      4  128,8
  24  Sotkamon Jymy                KAI        501      4  125,3
  25  Muuramen Yritys              KS         478      4  119,5
  26  Riihimäen Kisko              UUS        475      6   79,2
  27  Turun Weikot                 VS         466      5   93,2
  28  Borgå Akilles                NÅID       443      4  110,8
  29  Mikkelin Kilpa-Veikot        SS         430      7   61,4
  30  Luopioisten Luja             HÄME       405      5   81,0
  31  Kenttäurheilijat -58, Vanta  HKI        398      5   79,6
  32  Vihdin Viesti                UUS        386      5   77,2
  33  Uudenkaupungin Kenttäkarhut  VS         370      3  123,3
  34  Lahden Ahkera                LAH        369     10   36,9
  35  Juvan Urheilijat             SS         328      3  109,3
  36  Raision Kuula                VS         309      5   61,8
  37  Viialan Valtti               HÄME       306      3  102,0
  38  Harjavallan Jymy             SAT        298      3   99,3
  38  Kauhavan Visa                EP         298      3   99,3
  40  IF Trean, Tenala             NÅID       269      3   89,7
  41  Janakkalan Jana              UUS        261      4   65,3
  42  Vampulan Urheilijat          SAT        254      3   84,7
  43  Piikkiön Kehitys             VS         250      2  125,0
  44  Auran Vannas                 VS         244      2  122,0
  45  Kuhmoisten Kumu              LAH        243      5   48,6
  46  Pihtiputaan Tuisku           KS         239      2  119,5
  47  Rovaniemen Lappi             LAP        237      2  118,5
  48  Kankaanpään seudun Leisku-9  SAT        236      7   33,7
  49  Porvoon Urheilijat           UUS        224      3   74,7
  50  Nokian Urheilijat            HÄME       223      2  111,5
  51  Loimaan Leisku               VS         210      5   42,0
  52  Kokkolan Veikot              KP         209      2  104,5
  53  Pälkäneen Lukko              HÄME       200      2  100,0
  54  Oriveden Ponnistus           HÄME       197      2   98,5
  55  Polvijärven Urheilijat       PK         179      2   89,5
  56  Euran Raiku                  SAT        157      2   78,5
  56  Outokummun Partio            PK         157      2   78,5
  58  Pieksämäen Veikot            SS         140      1  140,0
  58  Vähänkyrön Viesti            EP         140      1  140,0
  60  Enon Kisa-Pojat              PK         138      1  138,0
  60  Teuvan Rivakka               EP         138      1  138,0
  62  Maskun Kataja                VS         124      1  124,0
  62  Nurmon Urheilijat -99        EP         124      1  124,0
  64  Mäntyharjun Urheilijat-50    SS         118      1  118,0
  65  Urjalan Urheilijat           HÄME       117      1  117,0
  66  Maaningan Mahti              PS         112      1  112,0
  67  Kymin Koskenpojat, Kotka     KYM        111      1  111,0
  68  Kangasalan Kisa              HÄME       104      3   34,7
  69  Äänekosken Urheilijat        KS          96      2   48,0
  70  Karhulan Urheilijat, Kotka   KYM         92      1   92,0
  71  Ekenäs Idrotssförening       NÅID        90      1   90,0
  72  Nummen Kipinä, Nummi-Pusula  UUS         80      2   40,0
  73  Kalvitsan Urheilijat, Mikke  SS          76      2   38,0
  74  Joensuun Kataja              PK          72      2   36,0
  75  Porin Tarmo                  SAT         67      2   33,5
  76  Asikkalan Raikas             LAH         60      2   30,0
  77  Esbo Idrotssförening         NÅID        49      1   49,0
  78  Helsinge IFK                 NÅID        48      1   48,0
  79  Myrskylän Myrsky             LAH         47      1   47,0
  80  Heinolan Isku                LAH         46      1   46,0
  81  Jokioisten Jänne             HÄME        44      1   44,0
  82  Ikaalisten Urheilijat        HÄME        43      1   43,0
  82  Multian Jyske                KS          43      1   43,0
  84  Heinäveden Yleisurheilijat   PS          42      1   42,0
  85  Kiteen Urheilijat            PK          41      1   41,0
  86  Pyhäselän Urheilijat         PK          39      1   39,0
  87  Dragsfjärd Idrottsklubb      NÅID        38      1   38,0
  88  Riihimäen Kiista-Veikot      UUS         37      1   37,0
  89  Saarijärven Pullistus        KS          33      1   33,0
  90  Kiuruveden Jänne             PS          30      1   30,0
  91  Teivo Stayers, Tampere       HÄME        29      1   29,0
  92  Sjundeå Idrotssförening      NÅID        25      1   25,0
  93  Kouvolan Pojat               KYM         20      1   20,0
  94  Parkanon Urheilijat          SAT         18      1   18,0

PIIRIPISTEET JA KILPAILIJAT
 Sija    Piiri                   Pisteet  Kilpail.   Pis/Kilp
 ----    ----------------------- -------  --------   --------
    1    Häme                     12.797       120   106,6
    2    Varsinais-Suomi          10.653       100   106,5
    3    Uusimaa                   6.605        70    94,4
    4    Keski-Suomi               4.512        45   100,3
    5    Lahti                     3.003        39    77,0
    6    Nyland-Åboland ID         2.860        31    92,3
    7    Satakunta                 2.042        27    75,6
    8    Suur-Savo                 1.607        18    89,3
    9    Helsinki                    951        12    79,3
   10    Etelä-Pohjanmaa             700         6   116,7
   11    Pohjois-Karjala             626         9    69,6
   12    Kainuu                      501         4   125,3
   13    Lappi                       237         2   118,5
   14    Kymenlaakso                 223         3    74,3
   15    Keski-Pohjanmaa             209         2   104,5
   16    Pohjois-Savo                184         3    61,3