35. Aulanko-juoksu, Hämeenlinna

Korjattu (06.05.) T10 ja T12 sekä pisteet

AULANKOJUOKSU                                      HÄMEENLINNA
HÄMEENLINNAN TARMO                                 05.05.2007

TULOSLUETTELO
Sija  Nimi                   Seura                 Tulos   Pist.
----  ---------------------- --------------------- ------- -----
M.yl   10,0 km
   1  Marko Akseli Tyni      HamPo                 33.04
   2  Kari Virtanen          HämTa                 33.45
   3  Mika Kilpeläinen       LoimJa                36.10
   4  Markku Kolehmainen     KalvisU               36.46
   5  Seppo Kauppinen        OripVe                38.04
   6  Pasi Suvisola          Ahveniston Ampumahiih 38.58
   7  Aki Ylitalo            HauhSi                39.10
   8  Elias Ylänen           TampPy                39.15
   9  Tapani Koskinen        VarMK                 39.15
  10  Mika Pöysä                                   40.10
  11  Tero Salonen           Hämeenlinna           40.51
  12  Jussi Niemi            Hämeenlinna           41.37
  13  Marko Osmala           Hämeenlinna           43.35
  14  Aki Hännikäinen        Hämeenlinna           45.38
  15  Timo Nurmi             HPK 93                45.54
  16  Vesa Rasta             Isojoki               49.57
  17  Juha Prusi             LoimJa                50.11
  18  Jussi Nylund           Hattula               51.30
  19  Jarkko Hohenthal       Hämeenlinna           52.12
  20  Henri Seulanto         Hämeenlinna           53.16
  21  Pasi Riikonen          RiihKV                56.02
  22  Ilkka Suvala           HPK 93                59.25
  23  Niklas Heinonen        HPK 93                59.27
  24  Ari Nurminen           Hämeenlinna           61.41

M40   10,0 km
   1  Simo-Pekka Aarnisalo   HämTa                 35.41
   2  Marko Seppä            HelsJy                35.52
   3  Harri Johann Nieminen  Aitoo                 39.00
   4  Hannu Ilonen           VarMK                 42.19
   5  Markku Viinikka        HauhSi                42.46
   6  Ismo Salonen           Hämeenlinna           43.26
   7  Anssi Koskela          Hämeen Viherpojat     43.32
   8  Ismo Ali-Rekola        Hattula               44.24
   9  Rauno Lahti            HämTa                 45.26
  10  Pekka Ilari Paajanen   Puujaan Pullistus     58.16
  11  Markku Mäkinen         Raisio                59.25
  12  Pertti Rantanen        Turenki               68.59

M50   10,0 km
   1  Ville Kirjavainen      HauhSi                35.50
   2  Heimo Kärkkäinen       PHVU                  37.15
   3  Kari Nieminen          MuurlKi               39.46
   4  Vladimir Tschernov     Joken Talli           40.44
   5  Janne Ylitalo          Renko                 42.10
   6  Pekka Sihvonen         OripVe                42.35
   7  Jorma Suominen         Hämeenlinna           43.03
   8  Hannu Lähteenmäki      HämTa                 43.56
   9  Orvo Kähärä            Tempo                 49.19
  10  Juha Pekkinen          Lahti                 52.42
  11  Jukka Hampunen         Hämeenlinna           57.17
  12  Helge Mustonen         Hämeenkyrö            58.14
  13  Pekka Mäkinen          RiihKV                77.53

M60   10,0 km
   1  Matti Virtanen         PadasjY               40.15
   2  Kauko Viljakainen      Joken Talli           44.04
   3  Viljo Kääriäinen       Hämeenlinnan Hitaat   44.45
   4  Jorma Damberg          Joken Talli           44.51
   5  Eero Peltola           Joken Talli           46.32
   6  Martin Löfström        SpoVe                 47.14
   7  Juhani Tervonen        Hämeenlinna           49.32
   8  Rami Soininen          Hattula               52.47
   9  Rauni Kivistö          Hattula 35. kerta     82.21

N.yl   10,0 km
   1  Teija Leppänen         SaarijPu              41.27
   2  Sari Kaarikivi         Riihimäki             46.10
   3  Jaana Damberg          Pori                  47.53
   4  Nina Tikka                                   50.42
   5  Pauliina Veräväinen    VarMK                 53.11
   6  Sanja Metsärinta       LammSä                54.37
   7  Tiina Peltonen         RC RuMa               56.25
   8  Sanna Rantanen         Turenki               68.59
   9  Krista Lampinen        RC RuMa               69.23

N40   10,0 km
   1  Tuula Yrjölä           HämTa                 41.43
   2  Eija Apunen            VarMK                 44.15

N50   10,0 km
   1  Päivi Kovanen          RiihKV                48.47
   2  Sirkka Laakso          HämTa                 52.56
   3  Marjukka Putula        Lahti                 59.06

N60   10,0 km
   1  Riitta Rasimus         RiihKV                46.54
   2  Maire Koistinen        RiihKV                70.04

P09    1 km
   1  Juha Hyvärinen         HämTa                 03.54      15
   2  Juho-Pekka Ylä-Mononen VirtU                 04.15      14
   3  Joel Rajamäki          UlvilST               04.16      13
   4  Lari Lehto                                   04.33      12
   5  Roni Molin             ViialVa               04.36      11
   6  Tuomas Saaranen        ViialVa               05.17      10

P10    1 km
   1  Markus Nikander        LänsUU                03.45      15
   2  Dani Molin             ViialVa               03.47      14
   3  Sami Tikka                                   03.48      13
   4  Topi Lahtinen          TampPy                03.51      12

P11    1 km
   1  Atte Virtanen          HKV                   03.49      15
   2  Samuli Tamminen        PunkalKu              04.07      14
   3  Antti Aikio                                  04.54      13

P12    2,4 km
   1  Arttu Hiltunen         ValkHa                08.58      15

P13    2,4 km
   1  Joonas Tamminen        PunkalKu              09.07      15
   2  Ville Koskela          HämTa                 09.16      14
   3  Samuli Sievi-Korte     ViialVa               09.22      13
   4  Veli-Henrik Lehto                            10.41      12
   5  Aleksi Ylä-Mononen     VirtU                 10.55      11

P14    2,4 km
   1  Mikko Similä           ToijVau               08.50      15
   2  Aapo Sipponen          HPK 93                08.56      14
   3  Anton Ollikainen       HPK 93                09.28      13
   4  Niko Nevalainen        KangKi                09.38      12
   5  Jesper Ahlgren         HPK 93 / HämTa        09.50      11
   6  Samuel Hurskainen      HPK 93                10.13      10
   7  Jarno Silen            HPK 93                10.18       9
   8  Jari Rairama           HPK 93                10.21       8
   9  Heikki Liedes          HPK 93                10.23       7
  10  Petteri Blomqvist      HPK 93                10.27       6
  11  Sami Nieminen          HPK 93                10.30       5
  12  Sampo Hirvioja         HPK 93                10.32       4
  13  Verneri Hellsten       HPK 93                10.36       3
  14  Kimmo Kauppinen        HPK 93                10.38       2
  15  Ville Nurmi            HPK 93                10.43       1
  16  Samuli Pyymäki         HPK 93                10.44       1
  17  Esapekka Pohjola       HPK 93                10.45       1
  18  Juhani Koskinen        HPK 93                10.56       1
  19  Aleksi Lepistö         HPK 93                10.58       1
  20  Ilkka Viinanen         HPK 93                11.00       1
  21  Verneri Nurmi          HPK 93                11.04       1
  22  Niko Hakkarainen       HPK 93                11.07       1
  23  Taneli Suvela          HPK 93                11.08       1
  24  Kim Aarola             HPK 93                11.10       1
  25  Manu Ruponen           HPK 93                11.15       1
  26  Lauri Laiho            HPK 93                11.16       1
  27  Tatu Hakkarainen       HPK 93                11.21       1
  28  Eetu-Ville Arkiomaa    HPK 93                11.25       1
  29  Topi Mäki              HPK 93                11.35       1
  30  Joel Salo              HPK 93                11.36       1
  31  Sami Pirinen           HPK 93                11.38       1
  32  Joona Karppinen        HPK 93                11.41       1
  33  Miro Rajala            HPK 93                11.43       1
  34  Jere Lehtonen          HPK 93                11.51       1
  35  Taisto Aaltonen        HPK 93                12.12       1
  36  Tony Serlanto          HPK 93                12.13       1
  37  Juho Suokas            HPK 93                12.14       1
  38  Niilo Koskinen         HPK 93                12.16       1
  39  Eetu Viitala           HPK 93                12.20       1
  40  Henry Uschanov         HPK 93                12.52       1
  41  Niko Myllyniemi        HPK 93                12.52       1
  42  Sami Åkerlind          HPK 93                12.57       1
  43  Niko Lampinen          HPK 93                13.04       1
  44  Matias Honkala         HPK 93                13.04       1
  45  Jarkko Järvinen        HPK 93                14.23       1
  46  Tatu Maijala           HPK 93                14.25       1
  47  Jussi Toivanen         HPK 93                15.04       1
  48  Lauri Makkonen         HPK 93                15.05       1
  49  Henri Hakamäki         HPK 93                15.25       1

P15    2,4 km
   1  Jaakko Vähäkangas      HämTa                 09.31      15
   2  Joonas Rajamäki        UlvilST               12.03      14

M17    4,8 km
   1  Aku Nikander           LänsUU                16.25      15
   2  Ville Heikkilä         Ahveniston Ampumahiih 17.45      14
   3  Mikko Heikkilä         TuulSä                19.31      13
   4  Timo Santeri Kekäläine Hämeenlinna           24.48      12

T09    1 km
   1  Annika Virtanen        HKV                   04.21      15
   2  Aino Koskinen          TampPy                04.29      14
   3  Netta Nikkanen         HämTa                 04.31      13
   4  Anni Rekola            HämTa                 04.36      12
   5  Elsa Marjamäki         VehkVe                04.42      11
   6  Mirka Virtanen         HämTa                 05.26      10

T10    1 km
   1  Nea Hyvärinen          HämTa                 03.52      15
   2  Netta-Nana Mäkkylä     ParkU                 04.12      14

T12    2,4 km
   1  Auli Kiskola           LammSä                09.53      15
   2  Nea Nikkanen           HämTa                 10.01      14
   3  Anni Suokas            HämTa                 10.11      13
   4  Amanda Kulju           JanJa                 10.45      12
   5  Senja Tikka                                  10.57      11
   6  Erika Jänkä            HämTa                 11.01      10
   7  Jutta Ylitalo          HämTa                 11.33       9

T13    2,4 km
   1  Saara Nikander         LänsUU                08.55      15
   2  Sara Teperi            ForsSa                09.58      14
   3  Jonna Järvilehto                             09.59      13
   4  Emilia Vasankari       HämTa                 11.12      12
   5  Julia Rajamäki         UlvilST               12.39      11

T14    2,4 km
   1  Pauliina Markoff       ValkHa                10.15      15
   2  Miina Viljanen         NokU                  10.26      14
   3  Neea-Annika Mäkkylä    ParkU                 13.14      13

T15    2,4 km
   1  Laura Kyrkkö           LempKi                09.26      15
   2  Marja Hovi             LempKi                10.12      14

SPE    2,4 km
   1  Heikki Ruiskari        SpoVe 70v. 35. kerta  15.21
   2  Olavi Lampinen         SpoVe                 15.21

SEURAPISTEET JA KILPAILIJAT P/T 09-19
Sija  Seura                        Piiri  Pisteet  Kilp.  Pis/Kil
----  ---------------------------- -----  -------  -----  -------
   1  Hämeenlinnan Tarmo           HÄME       163     13    12,5
   2  Viialan Valtti               HÄME        48      4    12,0
   3  Länsi-Uudenmaan Urheilijat   UUS         45      3    15,0
   4  Ulvila Sport Team            SAT         38      3    12,7
   5  Helsingin Kisa-Veikot        HKI         30      2    15,0
   5  Valkeakosken Haka            HÄME        30      2    15,0
   7  Lempäälän Kisa               HÄME        29      2    14,5
   7  Punkalaitumen Kunto          SAT         29      2    14,5
   9  Parkanon Urheilijat          SAT         27      2    13,5
  10  Tampereen Pyrintö            HÄME        26      2    13,0
  11  Virtain Urheilijat           HÄME        25      2    12,5
  12  Lammin Säkiä                 LAH         15      1    15,0
  12  Toijalan Vauhti              HÄME        15      1    15,0
  14  Forssan Salama               HÄME        14      1    14,0
  14  Nokian Urheilijat            HÄME        14      1    14,0
  16  Tuuloksen Säkiä              HÄME        13      1    13,0
  17  Janakkalan Jana              UUS         12      1    12,0
  17  Kangasalan Kisa              HÄME        12      1    12,0
  19  Vehkalahden Veikot           KYM         11      1    11,0
-----------------------------------------------------------------
Yhteensä:  19 seuraa                          596     45  ka.13,
=================================================================
HUOM! Pistelaskussa otettu huomioon kaikki YU-seurojen kilpailijat
      sarjoissa T/P 9 .. 15, N/M 17 .. 19. Seurakilpailua
      varten on sarjan ensimmäinen saanut 15 pistettä ja seu-
      raava 14 jne. Kilpailija joka on 15. tai sitä huonompi on
      saanut pisteen = 1. Suurin pistemäärä on aina parempi.
      Lisäksi on laskettu vertailuluku pisteet/kilpailijamäärä
      seuroittain.

-----------------------------------------------------------------